Цензор.НЕТ

01.08.19 18:49

"Росія не подавала жодних ознак того, що вона планує звільнити українських моряків", - Волкер

Спецпредставник США не бачить жодних ознак готовності Москви звільнити українських моряків. На його думку, Москва вкотре затягує судовий процес, щоб утримувати їх і далі.

"Росія не подавала жодних ознак того, що вона планує звільнити українських моряків", - Волкер

Про це спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив в інтерв'ю виданню "Тиждень", інформує Цензор.НЕТ.

"Дуже прикро, але Росія не подавала жодних ознак того, що вона планує звільнити моряків, яких вона атакувала й захопила в міжнародних водах. Усе це абсолютно незаконно, і міжнародний суд ухвалив відповідне рішення проти РФ. Однак українців і далі утримують. І поводяться з ними без жодної поваги, як це має бути щодо військових іншої країни. Їх судять у російському цивільному кримінальному суді, що абсолютно неприйнятно", - розповів він.

Волкер констатував, що Москва вкотре затягує судовий процес, щоб утримувати їх і далі.

"Спершу розгляд мав початися у квітні, потім був липень, а тепер уже жовтень. Це неприпустимо. І це справді втрачена можливість для Росії, тому що можна було наростити динаміку в питанні обміну полоненими та встановлення миру. Вони не скористалися цим шансом, натомість і далі ставляться до моряків як до заручників", - сказав спецпредставник.

Раніше адвокат полонених українських моряків Микола Полозов заявляв, що Росії невигідно утримувати його підзахисних. На його думку, політичне рішення про звільнення українських моряків може бути ухвалено до жовтня.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки". Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року. 30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу". 9 липня 2019 року російське слідство висунуло обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам. 15 липня їх включили до списку обміну полоненими. 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив утримання під вартою всім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики