Цензор.НЕТ

04.08.19 12:58

Україна заплатила ПАРЄ 400 тисяч для компенсації відсутності внесків РФ і закликала інші країни наслідувати приклад, але Ягланд блокував цю ініціативу, - Кулеба

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд виступив проти ініціативи України компенсувати відсутність членських внесків РФ, яку виключили з ПАРЄ.

Україна заплатила ПАРЄ 400 тисяч для компенсації відсутності внесків РФ і закликала інші країни наслідувати приклад, але Ягланд блокував цю ініціативу, - Кулеба

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Це була цілеспрямована політика нинішнього генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Ягланда, який вже залишає посаду, - блокувати будь-які ініціативи, пов'язані в компенсацією, бажанням або намірами інших країн повторити, наслідувати крок України (Україна зробила добровільну плату в 400 тисяч доларів у вересні 2018 року, крім обов'язкових 316 тис. - Ред.). Тобто він зайняв таку позицію, послідовно її всюди просував, що питання не в тому, що ви нам компенсуєте різницю, питання в тому, що держава-член має сплатити свій внесок і ми повинні отримати ці гроші від Росії, а не від когось іншого", - розповів дипломат.

За його словами, така цілеспрямована політика на блокування цього сценарію відбила бажання інших країн, які були готові підтримати Україну.

"Навіть більше, це була цілеспрямована політика нинішнього генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Ягланда, який вже залишає посаду, - блокувати будь-які ініціативи, пов’язані в компенсацією, бажанням чи намірами інших країн повторити, наслідувати крок України.

Тобто він зайняв таку позицію, послідовно її скрізь просував, що питання не в тому, що ви нам компенсуєте різницю, питання в тому, що держава-член має заплатити свій внесок і маємо отримати ці гроші від Росії, а не від когось іншого. Тобто була цілеспрямована політика на блокування цього сценарію. І, звісно, коли генеральний секретар зайняв таку жорстку позицію, то навіть ті країни, які розмірковували над подібним кроком, згорнули свої наміри, і ситуація розвивалася за іншим сценарієм".

"І, звичайно, коли генеральний секретар зайняв таку жорстку позицію, то навіть ті країни, які міркували над подібним кроком, згорнули свої наміри, і ситуація розвивалася за іншим сценарієм", - додав Кулеба.

Постпред заявив, що своїм кроком Україна продемонструвала, що готова не тільки вимагати, а й підтримати ПАРЄ:

"Але наша совість чиста. Тому що, коли в процесі дискусії нам намагалися зробити закид, що Україна постійно щось просить і ніколи сама нічого не дає для вирішення кризи, то ми казали: вибачайте, ми якраз зробили дещо дуже нетипове, безпрецедентне для нас і в дуже серйозних обсягах. Тому що 400 тис. – це дуже велика сума насправді. І тоді казали: все, Україна, питань нема, ви дійсно все зробили те, що могли".

За словами Кулеби, надалі Україна має платити планові внески і виконувати свої зобов'язання перед ПАРЄ:

"Ми маємо дотримуватися своїх юридичних зобов’язань, сплачувати ті гроші, які ми повинні сплачувати. Але аукціон щедрості закінчився, я не бачу для нього більше жодних підстав. Тому тепер я би хотів від Ради Європи більше, ніж їй давати. В широкому сенсі, не лише в фінансовому, але і в політичному".

Повне інтерв'ю з Дмитром Кулебою читайте тут.

Нагадаємо, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну характеру санкції механізму, в якій запросила Росію повернутися до роботи в ПАРЄ без обмежень права голосу. Незважаючи на нічне голосування, явка депутатів була вищою за звичайну. За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

На знак протесту і солідарності з Києвом делегації шести держав: Польщі, Естонії, Литви, Латвії, України, Грузії і частина словацьких парламентаріїв залишили засідання.

2 липня в Україну прилетіла делегація Парламентської асамблеї Ради Європи, яка мала оцінювати хід передвиборчої кампанії в Україні.

Цього ж дня стало відомо, що голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для Парламентської асамблеї Ради Європи здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.

"Серед міжнародних спостерігачів не може бути представників країни-агресора - Росії, які будуть не спостерігачами, а агентами гібридної війни Путіна. Вплив Росії на українські вибори - будь-яким чином - неприпустимий", - зазначив Парубій.

3 липня президент ПАРЄ Ліліан Марі Паск'є заявила, що Україна має зобов'язання запрошувати Асамблею для спостереження за виборами.

Після цього делегація ПАРЄ заявила, що достроково завершує роботу в Україні і залишає країну.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики