Цензор.НЕТ

08.08.19 16:05

Суд зняв з розгляду апеляцію у справі Кернеса через хворобу судді

Полтавський апеляційний суд скасував призначене на п'ятницю засідання щодо апеляції у справі проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Блінніка та Євгена Сміцького.

Суд зняв з розгляду апеляцію у справі Кернеса через хворобу судді

"У зв'язку з перебуванням судді Корсун на лікарняному кримінальне провадження щодо Кернеса Геннадія Адольфовича, Блінніка Віталія Дмитровича та Сміцького Євгена Миколайовича, яке було призначено на 13 годину 00 хв. 9 серпня 2019 року, знято з розгляду", - повідомили в Полтавському апеляційному суді в четвер, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Суд не може розпочати розгляд апеляції з кінця серпня 2018 року. Засідання неодноразово відкладалися і переносилися у зв'язку з реформуванням апеляційного суду, неявкою Кернеса та інших обвинувачених, їхніх адвокатів, а також розглядом у Верховному суді України клопотань захисту про зміну підсудності у справі.

Як повідомлялося, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів" друзів Кернеса "біля готелю "Національ". Пізніше відділ зі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Г.Кернес був повідомлений про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч.2,3 ст.27, ч. 2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч.2,3 ст . 27 ч.2 ст.127 (катування), ч.ч.2,3 ст.27 ч.1 ст.129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України та про завершення досудового розслідування. Його охоронцям було пред'явлено підозру за ч.2 ст.146, ч.2 ст.127, ч.1 ст.129 Кримінального кодексу України.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала обвинувальний акт до суду.

2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) оголосив резолютивну частину постанови про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

10 серпня 2018 року суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов ухвалив постанову, в якій розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Г.Кернеса та його охоронців В.Блинника та Є.Сміцького як відмову від обвинувачення та закрив кримінальне провадження.

Це рішення оскаржили прокуратура, а також потерпілий Сергій Ряполов і його представник, адвокат Тетяна Зелькіна.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики