Цензор.НЕТ

19.08.19 23:34

Перед розглядом питання про відсторонення глави ОАСК Вовка двоє членів Вищої ради правосуддя відвідували Офіс президента

Два члени Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха і Андрій Овсієнко відвідали офіс президента перед засіданням ВРП 20 серпня, на якому розглядатиметься питання про відсторонення від посади голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка.

Як передає Цензор.НЕТ, про це написав у Фейсбуці громадський активіст Роман Ратушний.

Він зазначив: "Сьогодні їх (15 серпня - членів ВРП Говоруху і Овсієнка, - Ред) спостерігали саме в цій переіменованій АП. Це не просто члени ВРП, а доповідачі на засіданні ВРП з розгляду клопотань про відсторонення Павла Вовка, Ігоря Погрібніченка і Івана Щепітка від здійснення правосуддя. Ці клопотання будуть розглядатись у вівторок 20.08

Чи правдивою є інформація, що ці двоє поважних людей запрошувались саме до Богдана? Чи правда, що там вони отримали певні вказівки саме щодо розгляду цих клопотань? Чи правда, що Богдан дав зрозуміти, що відсторонення від здійснення правосуддя таких поважних суддів - справа не БОГданоугодна?"

Адвокат Євгенія Закревська зазначила: "До засідання ВРП щодо відсторонення Вовка і ко в АП вже приготувались... просто чудово...  Ааа, сорі це тепер ОП... принципова різниця. Спритність рук і ніякого тиску...

А ви все дивуєтесь, чому Зеленський вже три тижні мовчить...".

Адвокат, член Громадської ради доброчесності при НАБУ Роман Маселко заявив: "Завтра, 20 серпня буде надзвичайно важливе засідання Вища рада правосуддя, яка розглядатиме клопотання Генпрокуратури про відсторонення голови окружного адмінсуду Павла Вовка та його колег.

Це дійсно буде лакмусовий папірець спроможності боротьби з ручним та замовним правосуддям за нової влади.

Скажу чесно, останні сигнали є дуже тривожними і починають сіяти сумнів у такій спроможності".

Він продовжив: "Як на мене, планується перекинути увесь негатив на Порошенка і підготувати суспільство, (яке останнього президента не дуже любить) що суддя, який не послухався Порошенка не такий вже й поганий. Тому якщо його не відсторонять, то нічого страшного.

Завдяки цьому зміщується акцент з встановлених фактів замовних рішень в обмін на посади, фейкових конкурсів з наперед відомими переможцями, ручних слідчих ДБР, подарунків через помічницю Ківалова і т.д. Тобто фактів, які засвідчують, що усунення задокументованих осіб у мантіях від правосуддя є питанням життя і смерті правосуддя як такого.

Насправді вовчий суд завжди орієнтувався на владу. І Порошенка він дійсно обслуговував по найвищому розряду. Плівки НАБУ показали, що це було взаємно. Порошенко теж чув побажання Вовка.

Але тільки у суді побачили, що влада вислизає з рук Петра Олексійовича, то одразу преорієнтувались. Зараз там активно намагаються показати свою лояльність новій владі.

Я думав, що приклад з Порошенком довів новій владі, що ручні судді - це абсолютне зло, у т.ч. для їх господарів.

Тривожні сигнали змушують мене засумніватись, що урок засвоєно. Але я впевнений - якщо за операцією по збереженню ручного вовка та вовчого правосуддя стоїть нова влада, то це буде початком її кінця".

Нагадаємо, НАБУ і ГПУ провели обшуки в Окружному адмінсуді Києва. Як пояснили у відомстві, ГПУ в рамках розслідування справ Майдану перевіряла на причетність до скоєння злочинів суддів Окружного адмінсуду Києва.

Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

НАБУ опублікувало матеріали негласних слідчих дій, з яких випливало, що Людмила Денісова подала позов про скасування рішень НАЗК проти неї. Суддя Вовк використав цей факт для того, щоб "переконати" Денісову допомогти йому провести нові конкурси на членів ВККС і забезпечити перемогу "потрібних" людей. Денісова "почула" прохання голови ОАСК і переможцем конкурсу став Микола Сірош, який попередньо пройшов співбесіду у Вовка. Після цього був звільнений єдиний члена ВККС, який користувався підтримкою громадськості Андрій Козлов, і на його місце оголошено конкурс.

Сергій Горбатюк заявив, що керівництво ГПУ затягує підписання підозр суддям Окружного адмінсуду.

Ініціатива "Декларація небайдужих" зажадала від Зеленського, СБУ, ВР і Денісової реакції на справу Окружного адмінсуду Києва.

Вовк вважає, що аудіозаписи Національного антикорупційного бюро нібито з його голосом у справі про можливе втручання суду в роботу держорганів, змонтовані, а розмови спотворені.

До того ж, Вовк переконаний, що нинішнє керівництво країни в особі президента Володимира Зеленського та його команди не має стосунок до обшуків у суді і кримінального переслідування суддів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики