Цензор.НЕТ

20.08.19 10:45

Вища рада правосуддя розглядає клопотання ГПУ про тимчасове відсторонення двох суддів Окружного адмінсуду Києва і судді з Одеси

ГПУ просить тимчасово відсторонити суддів Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та Ігоря Погрібніченка, суддю з Одеси - Івана Шепітка.

Вища рада правосуддя розглядає клопотання ГПУ про тимчасове відсторонення двох суддів Окружного адмінсуду Києва і судді з Одеси

Вища рада правосуддя (ВРП) розгляне на засіданні клопотання заступника генпрокурора Сергія Кізя про тимчасове відсторонення суддів Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, Ігоря Погрібніченка, а також суддю Суворовського районного суду міста Одеси Івана Шепітка в зв'язку з притягненням їх до кримінальної відповідальності. Про це сказано в тексті порядку денного №63 засідання Вищої ради правосуддя на 20 серпня 2019, опублікованого на сайті ВРП, передає Цензор.НЕТ.

"Розгляд клопотання заступника Генерального прокурора Кізя Сергія Миколайовича про тимчасове відсторонення судді окружного адміністративного суду міста Києва Вовка Павла В'ячеславовича від правосуддя в зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності", - сказано в порядку денному.

Засідання почалося о 10.00 ранку.

Згідно з проектом порядку денного, аналогічні клопотання будуть розглядатися і про тимчасове відсторонення судді ОАСК Ігоря Погрібніченка і судді Суворовського районного суду міста Одеси Івана Шепітка.

Нагадаємо, НАБУ і ГПУ провели обшуки в Окружному адмінсуді Києва. Як пояснили у відомстві, ГПУ в рамках розслідування справ Майдану перевіряла на причетність до скоєння злочинів суддів Окружного адмінсуду Києва.

Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

НАБУ опублікувало матеріали негласних слідчих дій, з яких випливало, що Людмила Денісова подала позов про скасування рішень НАЗК проти неї. Суддя Вовк використав цей факт для того, щоб "переконати" Денісову допомогти йому провести нові конкурси на членів ВККС і забезпечити перемогу "потрібних" людей. Денісова "почула" прохання голови ОАСК і переможцем конкурсу став Микола Сірош, який попередньо пройшов співбесіду у Вовка. Після цього був звільнений єдиний члена ВККС, який користувався підтримкою громадськості Андрій Козлов, і на його місце оголошено конкурс.

Сергій Горбатюк заявив, що керівництво ГПУ затягує підписання підозр суддям Окружного адмінсуду.

Ініціатива "Декларація небайдужих" зажадала від Зеленського, СБУ, ВР і Денісової реакції на справу Окружного адмінсуду Києва.

Вовк вважає, що аудіозаписи Національного антикорупційного бюро нібито з його голосом у справі про можливе втручання суду в роботу держорганів, змонтовані, а розмови спотворені.

До того ж, Вовк переконаний, що нинішнє керівництво країни в особі президента Володимира Зеленського та його команди не має стосунок до обшуків у суді і кримінального переслідування суддів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики