Цензор.НЕТ

21.08.19 10:49

Поважаю рішення президента Естонії зустрітися з Путіним, але не повторю його, - президент Литви Науседа

Глава Литовської держави Гітанас Науседа каже, що поважає рішення естонської лідерки зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним, але стверджує, що Литва не обов'язково наслідуватиме її приклад.

Поважаю рішення президента Естонії зустрітися з Путіним, але не повторю його, - президент Литви Науседа

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на балтійське видання "Delfi".

Про це він заявив у вівторок в Таллінні після того як президент Естонії Керсті Кальюлайд пояснила, що про відносини Європи з Росією мають ухвалювати рішення не тільки найбільш впливові країни Європейського союзу (ЄС), але й ті, щоі входять до Співтовариства країни Балтії.

"Якщо можуть говорити інші, то можемо говорити і ми самі - така її логіка. Я поважаю мотиви цього рішення, але це не обов'язково означає, що ми чинитимемо так само", - сказав Науседа.

За словами президента, узгодження позицій щодо схожих питань вимагає "офіційних або неформальних" консультаційних форумів між країнами Балтії.

Він підкреслив, що отримав запевнення в тому, що, незважаючи на квітневу зустріч, позиція Естонії щодо Росії залишиться незмінною.

"Росія, її агресивна поведінка в Україні, залежність санкцій від того, чи має намір Росія змінити свою поведінку щодо України, очевидні", - підкреслив він.

Президент Литви акцентував, що Естонія також розуміє проблеми російської меншини в країні і прагне до її інтеграції в суспільство в міру зміни поколінь.

"І я дійсно бачу, що це - один з пріоритетів президента, щоб ці люди почувалися комфортно і щоб з ними в естонському суспільстві не обходилися, як з людьми іншого сорту", - сказав він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики