Цензор.НЕТ

22.08.19 15:44

"Центренерго" допоможе виплатити шахтарям держшахт борги із зарплати, - заступник міністра енергетики Корзун

Понад 500 млн гривень до кінця тижня планується перерахувати на погашення заборгованості із заробітної плати шахтарів державних підприємств.

З них 250 млн грн бюджетних коштів виділить уряд, ще 260 млн грн авансом в екстреному порядку перерахує ПАТ "Центренерго".

Про це в коментарі "РБК - Україна" повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолій Корзун, повідомили Українські новини.

За його словами, Кабінет міністрів 14 серпня ухвалив рішення про перерозподіл коштів між рядом бюджетних програм і виділення грошей з резервного фонду Кабміну на поворотній основі.

"Ці гроші повинні бути перераховані сьогодні-завтра. Ще 260 млн перерахує "Центренерго". Керівництво підприємства з порозумінням поставилися до ситуації, пішли на зустріч і авансом в екстреному порядку перерахують гроші за майбутню вугільну продукцію, згідно тим прямими договорами, які раніше були укладені. Енергетики в цій ситуації підставили нам плече і врятували становище, в якому опинилися шахтарі держшахт", - сказав Корзун.

Він пояснив, що ситуація із заборгованістю із зарплати склалася через те, що попередній парламент на своєму останньому засіданні не проголосував за виділення коштів у розмірі майже 1 млрд гривень на програму підтримки вугільної промисловості.

Нагадаємо, станом на 12 серпня, згідно з даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, заборгованість по зарплаті перед шахтарями становила 923,4 млн гривень.

Вчора на своїй сторінці в Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що, якщо Кабмін не забезпечить виплату всіх засобів до Дня шахтаря, 29 вересня, шахтарі організовують під Верховною радою акцію протесту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики