Цензор.НЕТ

25.08.19 19:34

"Палимо бандерлогів у нашому місті", - правозахисники заявляють про переслідування українських активістів в окупованому Севастополі

У Севастополі після окупації багато проросійські налаштованих мешканців фактично полюють на українських активістів.

"Палимо бандерлогів у нашому місті", - правозахисники заявляють про переслідування українських активістів в окупованому Севастополі

Про це розповіли керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник і представник групи Володимир Чекригін в ефірі "Радіо Культура", пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Кримської правозахисної групи.

За словами Чекригіна, проросійські активісти почали відчувати свою безкарність і створили групу на Севастопольському форумі, яка називається "Палимо бандерлогів у нашому місті".

"Там відверті виклики до розправи над українськими активістами, збирається інформація – там 150 сторінок. Там є фото українських активістів, адреси, інформація про родини, де вони мешкають, яким шляхом вони ведуть своїх дітей до садку. І пропонується їх знайти і з ними розправитися", — розповів правозахисник.

Скрипник зазначає, що в окупованому Криму загалом небезпечно проявляти українську ідентичність.

Використання кольорів українського прапора часто переслідується в рамках адміністративних справ, часто людей заарештовують за статтями, наприклад, про несанкціонованій  мітинг.

"Або може бути навіть кримінальне переслідування. І тут є різні варіанти. Інколи, якщо, наприклад, такі кольори з’явилися на спорудах або якихось стінах, то тоді можуть використати статтю кримінальну "вандалізм". І це загрожує навіть позбавленням волі. І таки випадок був цього року, коли Максим із Сімферополя на знак протесту облив фарбою споруду, памятник так званим зеленим чоловічкам, і декілька місяців провів у СІЗО", – наголосила Скрипник.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики