Цензор.НЕТ

02.09.19 09:41

Відкриті дані про юридичних осіб почали публікуватися щодня, а не щотижня, - Дубілет

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет розповів про перші перемоги в боротьбі з рейдерством.

Відкриті дані про юридичних осіб почали публікуватися щодня, а не щотижня, - Дубілет

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці в мережі Facebook.

"У нас перша невеличка перемога в боротьбі з рейдерством. Точніше, одразу дві перемоги. Мініперемога-1. Ми домоглися того, що відкриті дані про юридичних осіб (ЄДР) почали публікуватися щодня, а не щотижня", - йдеться в повідомленні.

Дубілет наголосив на важливості цих досягнень.

"Часто рейдерство виражається в тому, що в компанії раптом змінилися власники або директори, тоді як реальні власники про це нічого не знають. В Україні є кілька компаній, які дозволяють безкоштовно відстежувати такі зміни - OpenDataBot, ПриватБанк, YouControl, LIga, Vkursi. І якщо раніше жертва рейдерства могла дізнатися про несподівані зміни у своїй компанії із запізненням до тижня (за цей час компанію можуть "віджати" ще більше - забрати активи, перепродати тощо), то тепер затримка буде до одного дня", - розповів міністр.

Дубілет порадив усім власникам бізнесу безкоштовно підписатися на один із сервісів, перерахованих вище, щоб спати трохи спокійніше.

Також, за словами нового міністра, інформування про зміну даних тепер працює для всіх-всіх компаній, а не тільки тих, хто підписався. "OpenDataBot тепер розсилає СМСки щодо всіх, стосовно кого відбулися зміни (телефон береться з того ж ЄДР, тому важливо, щоб там були реальні контакти), а ПриватБанк – щодо всіх своїх клієнтів", - зазначив Дубілет.

Міністр також зазначив, що у бізнесу з'явилася можливість подавати скарги в Антирейдерську комісію в електронній формі через iGov.

"Раніше, щоб подати скаргу, вам потрібно було, по-перше, найняти юристів, які підготують для вас великий пакет документів (і навіть із цим половина заявок відхилялася з формальних причин). Більше того, поки ці документи доходили до комісії через ланцюжок канцелярій, могло минути 2 тижні.

Ми ж створили на iGov форму, яку майже неможливо заповнити так, щоб її відхилили за формальними ознаками (можна навіть заповнити без юристів!). До того ж вона надходить у роботу комісії миттєво", - написав Дубілет.

Відкриті дані про юридичних осіб почали публікуватися щодня, а не щотижня, - Дубілет 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики