Цензор.НЕТ

05.09.19 23:40

США сподіваються, що Зеленський дасть новий поштовх нормандському формату, - Помпео

У Вашингтоні очікують, що зміна керівництва в Україні надасть новий поштовх мирному процесові на Донбасі.

США сподіваються, що Зеленський дасть новий поштовх нормандському формату, - Помпео

Про це держсекретар США Майк Помпео заявив в ексклюзивному інтерв’ю The Daily Signal, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Голос Америки".

"Ми активно намагаємось віднайти вірний набір рішень. Сподіваємось, це можна розв'язати. Ми також справді сподіваємось, що нове керівництво в Україні надасть нового поштовху Нормандському формату", - заявив дипломат, додавши, що саме Росія має зробити кроки для деескалації ситуації.

Державний секретар відмовився робити припущення щодо того, чи будуть США брати безпосередню участь у мирних переговорах, але зауважив, що Сполучені Штати залишаються активно залученими в цей процес.

На думку Помпео, звільнення двадцяти чотирьох українських моряків було б гарним початком для переговорів з боку Путіна.

Коментуючи інформацію щодо затримки військової допомоги Україні з боку США, Помпео сказав, що вони постійно переглядають свою політику, аби переконатися, що гроші платників податків витрачаються у найкращих інтересах США.

Помпео підкреслив, що Сполучені Штати продовжують не визнавати спробу анексії Криму Росією та засуджують вторгнення Росії до України.

"Ми дуже чітко зазначили нашу позицію стосовно ролі Росії в Україні, - заявив Помпео. – Ми знаємо, Європа знає – всі розуміють, що це українська територія і наша позиція не може бути чіткішою".

Водночас Помпео наголосив на важливості підтримки діалогу з Росією, зокрема з питання тероризму.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики