Цензор.НЕТ

10.09.19 11:48

Федерація роботодавців України пропонує відкликати і доопрацювати зміни до Податкового кодексу

Фахівці Федерації роботодавців України проаналізували положення проєкту Закону №1210 від 30.08.2019 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві" і вважають, що зазначений законопроєкт у запропонованій редакції несе ризики погіршення умов діяльності для суб'єктів господарювання і для економіки загалом.

Федерація роботодавців України пропонує відкликати і доопрацювати зміни до Податкового кодексу

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Федерації роботодавців України.

Зокрема на думку роботодавців, перегляду та доопрацювання потребують положення законопроекту щодо:

1. Розповсюдження обмежень на врахування у витратах відсотків за всіма борговими зобов'язаннями платника податків, а не тільки за зобов'язаннями, що виникли за операціями з пов'язаними особами-нерезидентами. Це призведе до збільшення фіскального навантаження на суб'єктів господарювання, встановлення економічно невиправданих обмежень за будь-якими запозиченнями від резидентів, нерезидентів, пов'язаних і непов'язаних осіб, подальшого зменшення кредитування, а як наслідок – уповільнення зростання економіки.

2. Виключення передбаченої п. 140.3. ПКУ норми, згідно з якою "проценти, які перевищують суму обмеження, визначеного пунктом 140.2 цієї статті, які збільшили фінансовий результат до оподаткування, зменшують фінансовий результат до оподаткування майбутніх звітних податкових періодів у сумі, зменшеній щорічно на 5 відсотків від суми процентів, що залишилися не врахованими у зменшення фінансового результату до оподаткування, з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 140.2 цієї статті". Це призведе до неможливості врахувати витрати за сплаченими відсотками в майбутніх періодах, коли платників податків отримуватимуть прибуток.

3. Фактичного впровадження оподаткування курсових різниць, які виникають у платників податків не з власної волі, а передусім у наслідок валютно-курсової політики держави. Це призведе до невиправданого підвищення ризиків ведення господарської діяльності.

4. Збільшення штрафних санкцій за порушення, пов'язані із реєстрацією податкових накладних, а також за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань. Зазначені зміни не мають економічного сенсу та несуть виключено фіскально-каральне навантаження.

5. Введення в податкове законодавство правил оподаткування іноземних компаній, а саме визначення та правила Контрольованої іноземної компанії.

"Тому ФРУ звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням відкликати законопроєкт №1210 на доопрацювання, до якого долучити фахівців Федерації, інших об'єднань роботодавців для усунення положень, які можуть завдати шкоди економіці", - йдеться в повідомленні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики