Цензор.НЕТ

10.09.19 12:03

Суд у Харкові визнав протиправним рішення про повернення проспекту Жукова

Харківський окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення міськради, на підставі якого проспекту Григоренка повернули колишню назву - Жукова.

Суд у Харкові визнав протиправним рішення про повернення проспекту Жукова

Рішення суду в складі головуючого Олександра Титова від 5 вересня 2019 року оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Media Port.

"Визнати протиправним та скасувати рішення Харківської міської ради Харківської області, ухвалене на 27 сесії 7 скликання 19 червня 2019 року №1667/19 "Про розгляд електронної петиції", - йдеться в рішенні.

Зазначається, що рішення суду ще не набуло чинності і може бути оскаржене протягом 30 днів з дня ухвалення.

Суд у Харкові визнав протиправним рішення про повернення проспекту Жукова 01

Як повідомлялося, 19 червня Харківська міська рада підтримала рішення про повернення проспекту імені Жукова.

Як повідомлялося, у травні 2016 року голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження "Про перейменування низки об'єктів топоніміки м. Харкова" у рамках закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Воно, зокрема, передбачало перейменування станції метро "Маршала Жукова" на "Палац спорту", а однойменного проспекту - на проспект Петра Григоренка (радянського генерала, правозахисника, що виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів). 8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради було зареєстровано електронні петиції з вимогою повернути проспекту та станції метро ім'я маршала Жукова та прибрати з пл. Свободи волонтерський намет "Все для перемоги", встановлений там проукраїнськими активістами у вересні 2014 року. Того самого дня Геннадій Кернес заявив про підтримку обох петицій і пообіцяв зробити усе від нього залежне, щоб їх реалізувати, якщо вони наберуть необхідну кількість голосів. Протягом 9 травня обидві петиції набрали понад 5 тис. голосів, необхідних для розгляду міською владою.

Нагадаємо, в Харкові активісти низки партій і громадських органiзацiй 2 червня повалили бюст маршала СРСР Георгія Жукова, який стояв неподалік від Палацу спорту.

Геннадій Кернес заявив, що міська влада Харкова відновлять пам'ятник маршала СРСР Жукова, який знесли протестувальники.

Слідчі поліції відкрили два кримінальні провадження за фактом подій на проспекті Петра Григоренка у Харкова, коли під час пікетування з'їзду політичної партії група громадян знесла пам'ятник і застосувала сльозогінний газ у натовп.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики