Цензор.НЕТ

10.09.19 14:36

Рада в першому читанні проголосувала за скасування "поправок Лозового"

Верховна Рада у вівторок, 10 вересня, проголосувала в першому читанні за скасування "поправок Лозового", внесених у 2017 році до Кримінального процесуального кодексу.

Рада в першому читанні проголосувала за скасування "поправок Лозового"

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на LB.ua.

Відповідний законопроєкт №1009 за основу підтримали 297 депутатів.

"У 2012 році був прийнятий новий Кримінальний процесуальний кодекс, який має певні недоліки. За минулий час вносилися зміни, але зміни, які мали виправити системні недоліки, так і не були внесені. Крім того, у 2017 році були зроблені зміни в цей кодекс, так звані "правки Лозового", які не тільки не спростили, а й ускладнили процедуру досудового розслідування", - пояснив під час представлення законопроєкту нардеп Федір Веніславський.

Також законопроєкт вносить поправки в ст.27 закону України про статус народного депутата, де прописано гарантії недоторканності парламентаріїв. Зокрема, знімається норма, яка забороняє без згоди Верховної Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, житлового і службового приміщень, а також втручатися в таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

Крім того, вносяться зміни в закон про радіочастотний ресурс, що надають НАБУ і ДБР право на зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих і розшукових дій.

У законі про НАБУ будуть також уточнені адміністративні повноваження директора НАБУ, а також встановлені спеціальні положення для проведення конкурсу на зайняття посади негласних штатних співробітників НАБУ.

Також депутатам було запропоновано зміни, що стосуються спрощення досудового розслідування деяких категорій справ. "Загалом ці зміни спрямовані на те, щоб удосконалити діяльність органів досудового слідства. Щоб прокурор під час завершення слідства і передачі справи на розгляд суду не зачитував в повному обсязі обвинувальний акт, що може тривати місяцями", - сказав Веніславський.

Нагадаємо, Верховна Рада 3 жовтня 2017 року ухвалила законопроєкт про внесення змін до низки кодексів, запустивши таким чином судову реформу. Ініціативу загалом затвердили з урахуванням поправки №109 народного депутата Андрія Лозового, якою пропонувалося змінити низку статей КПК.

22 березня 2018 року народні депутати частково усунули негативні наслідки поправки О.Лозового, яка була врахована під час внесення змін до КПК.

Керівники правоохоронних органів заявляли про те, що "правка Лозового" призвела до виникнення великих черг у судах, що суттєво ускладнило роботу правоохоронних органів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики