Президент Чехії Земан планує обговорити із Зеленським питання "визнання автономії русинів у складі України"

7509 151
Президент Чехії Земан планує обговорити із Зеленським питання "визнання автономії русинів у складі України"

Президент Чехії Мілош Земан прийняв у Празькому Граді делегацію з семи осіб, які, за їхніми словами, "представляють інтереси русинів, які домагаються автономії в складі України".

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Прага", про це повідомляє видання Deník N.

Прийом був символічно приурочений до сторіччя підписання Сен-Жерменського договору: 10 вересня 1919 року цією міжнародною угодою підтверджувалося приєднання до Чехословаччини Підкарпатської Русі - території Закарпаття, на якій проживали і проживають русини.

За повідомленням видання, президент Чехії погодився виступити посередником між Києвом і закарпатськими русинами, які, за їхніми словами, вимагають свого офіційного визнання як окремого і статусу автономії для своєї території. Мілош Земан пообіцяв обговорити це питання з новим президентом України Володимиром Зеленським. При цьому президент підкреслив, що зміна системи централізації - виключно внутрішня справа України.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс, відповідаючи на питання журналістів, повідомив, що активісти, які виступають від імені русинів, "займаються не тільки своєю культурою і мовою, але і подальшою дестабілізацією нашої країни, яка на сході вже бореться з проросійськими сепаратистами і агресією з боку Росії".

"Русинське питання - це не питання національності, а політичний проєкт, який значною мірою підтримує, просуває і фінансує Кремль із метою дестабілізації ситуації в Україні, насамперед у Закарпатті", - заявив дипломат.

При цьому глава українського диппредставництва відмовився коментувати факт зустрічі з русинською делегацією президента Чехії.

Зазначається, що в складі делегації, яка прибула до Праги, був священник Дмитро Сидор, який раніше отримав умовний термін за посягання на територіальну цілісність України. ЗМІ повідомляли, що діяльність Дмитра Сидора фінансується Кремлем для дестабілізації ситуації в Закарпатті.

Крім нього, на зустріч приїхали Михайло Тяско і Василь Джуган - підприємці, що давно проживають у Чехії і підтримують тісні контакти з президентом країни. Обидва бізнесмени входили в передвиборний штаб Мілоша Земана і супроводжували його в поїздці до Росії.

Прессекретар президента Земана Іржі Овчачек прокоментував підсумки зустрічі: "Пан президент підкреслив, що повністю підтримує територіальну цілісність України. Його слова - лише констатація змісту Мінських домовленостей. Зміна централізації, яку вони припускають, - цілком і повністю внутрішня справа України. В цей процес пан президент у жодному разі не буде втручатися".

Нагадаємо, Президент Чехії Мілош Земан відомий своєю проросійською позицією і скандальними заявами. У червні він сказав, що Україні потрібно змиритися з тим, що Росія окупувала Крим.

Топ коментарі
+50 0384934417 Kampod
Нехай Земан надасть автономію судетським німцям. А потім нам буде вказувати.
показати весь коментар
11.09.2019 09:28
+46 Lera Lera 039019b9
Ситуация такая -у нас в президентах прикацапленная, трусливая шмаркля-и этим все решили воспользоваться
показати весь коментар
11.09.2019 09:28
+43 саша паламарчук
Президент Чехии Земан планирует обсудить с Зеленским вопрос "признания автономии русинов в составе Украины" - Цензор.НЕТ 1422
показати весь коментар
11.09.2019 09:26