Цензор.НЕТ

12.09.19 14:24

Ухвалені в першому читанні зміни до закону про кіно повністю забороняють авторам українських фільмів отримувати субсидію від держави, - Княжицький

Законопроєкт 1058 про внесення змін до Закону "Про державну підтримку кінематографії", який Верховна Рада ухвалила сьогодні, повністю забороняє авторам українських фільмів отримувати субсидію від держави.

кино,госкино

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на брифінгу заявив народний депутат від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький.

"У цьому законопроєкті є деякі позитивні норми, але набагато більше негативних... Основна його проблема в тому, що він повністю забороняє українським продюсерам, українським режисерам, авторам українських фільмів отримувати субсидію від держави на створення фільмів у вигляді повернення кваліфікованих витрат або кеш-рібейту. Закон пропонує, щоб цей кеш-рібейт поширювався на іноземних суб'єктів. Очевидно, така норма суперечить двом статтям Конституції - що забороняє ставити громадян у залежність від місця проживання і забороняє погіршувати існуючі умови для громадян і суб'єктів підприємництва", - сказав він.

Крім того, за словами Княжицького, ця стаття суперечить Угоді про асоціацію з ЄС, це підтвердив Антимонопольний комітет.

"Більшість європейських держав - Литва, де знімався фільм "Чорнобиль", Португалія, Чехія, Македонія ... навіть Росія - повертають кваліфіковані кошти як власним виробникам, так і іноземним продюсерам. Дискримінація українського кіновиробництва в Україні є недопустимою", - додав нардеп.

Депутати "Європейської Солідарності" подали альтернативний законопроєкт 1050/1.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики