Цензор.НЕТ

12.09.19 20:24

"Північний потік – 2" може дорого коштувати Європі в майбутньому, - Зеленський

Президент Украины Владимир Зеленский заявил на встрече с президентом Финляндии Саули Нийнисте, что "Северный поток-2" является угрозой для всей Европы.

"Північний потік – 2" може дорого коштувати Європі в майбутньому, - Зеленський

"Північний потік – 2" може дорого коштувати Європі в майбутньому. Про це 12 вересня в Києві під час спільної пресконференції із президентом Фінляндії Саулі Нііністе заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "ГОРДОН".

"Я звернув увагу президента Фінляндії на питання "Північного потоку – 2". Наголосив, що цей проєкт є загрозою для всієї Європи. Його оцінка як суто комерційного проєкту може дорого коштувати нашим європейським партнерам у майбутньому", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, проєкт "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додаток до вже діючого "Північного потоку".

Приватна компанія Nord Stream 2, яка будує "Північний потік-2" і має намір експлуатувати його після запуску, належить російській компанії "Газпром". Угоди про фінансування проєкту газопроводу "Північний потік-2" підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Велика Британія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина). При запуску проєкту планувалося його завершити до кінця 2019 року.

Станом на вересень 2019 року "Північний потік-2", який передбачає поставки газу в обхід України, закінчено на 75%, і Москва стверджує, що завершить проект до кінця 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики