Цензор.НЕТ

14.09.19 00:09

Суд не визнавав ліквідацію УПЦ КП незаконною, - ПЦУ

Православна церква України нагадує, що не існує судового рішення, яке визнавало б незаконною ліквідацію Релігійної організації "Київська Патріархія УПЦ КП".

Суд не визнавав ліквідацію УПЦ КП незаконною, - ПЦУ

Відповідне роз'яснення юридичної служби ПЦУ опубліковано на сайті Помісної церкви, інформує Цензор.НЕТ.

"12 вересня засоби масової інформації і низка сторінок у соціальних мережах поширили інформацію, що нібито постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.09.2019 року у цій справі визнано протиправним наказ Міністерства культури України № 54 від 30.01.2019 року. Перш за все звертаємо увагу суспільства на те, що ця постанова винесена як забезпечення позову, а не за результатами розгляду справи по суті, тобто, має тимчасовий характер. Тому жодного судового рішення, яким наказ Міністерства культури України № 54 від 30.01.2019 року був би "визнаний протиправним", а тим більше була б "визнана незаконною" ліквідація Релігійної організації "Київська Патріархія УПЦ КП" - на сьогодні не існує", - йдеться в роз'ясненні.

У ПЦУ стверджують, що рішення суду про заборону ліквідаційної Київської патріархії проводити будь-які реєстраційні дії щодо майна УПЦ КП по суті є незаконним і буде оскаржено в апеляційному порядку.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Водночас у травні 2019 року патріарх Філарет заявив про намір відновити УПЦ КП та очолити її замість Епіфанія. У відповідь митрополит Епіфаній заявив: "Повернення української церкви до "Київського патріархату" означає втрату Томосу". У відповідь Філарет заявив: "Київський патріархат не ліквідовано, об'єднавчий собор у Софії не був українським". Також він закликав Епіфанія "нічого не робити всередині церкви" без його згоди і пообіцяв боротися за церкву, "незалежну від Москви та Константинополя". Тим часом Епіфаній заявив: "Розколу в ПЦУ немає і не буде". У відповідь Філарет заявив, що предстоятель ПЦУ Епіфаній угодний Москві, а також, що президент Петро Порошенко і митрополит Епіфаній обдурили його, порушивши домовленості між ними під час Об'єднавчого собору: "Якби знав, що буде так, я б не висував Епіфанія на соборі".

20 червня почесний патріарх Філарет провів у Володимирському соборі збори, які він називає "Помісним собором Української православної церкви Київського патріархату". Його учасники скасували постанову архієрейського собору 15 грудня 2018 року про ліквідацію УПЦ КП.

Після цього Філарет видав указ, яким призначив нового предстоятеля Свято-Феодосійського монастиря. Однак храм належить Православній церкві України і має свого настоятеля - отця Макарія. Суперечка за майно призвела до виклику поліції.

Почесний патріарх Філарет також звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням захистити вірян і майно Київського патріархату від "протиправних дій Православної церкви України". Він стверджує, що представники ПЦУ нібито силою захопили приміщення Свято-Феодосійського монастиря Києва.

Раніше в Міністерстві культури заявили, що релігійне об'єднання Українська Православна Церква Київського Патріархату припинила свою діяльність, відповідний запис внесено до Єдиного держреєстру.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики