Цензор.НЕТ

02.10.19 13:01

Депутати парламенту Нідерландів хочуть прояснити питання закриття повітряного простору над Україною в момент катастрофи "Боїнга"

Депутати парламенту Нідерландів хочуть прояснити питання закриття повітряного простору над Україною в момент катастрофи "Боїнга" над Донбасом в 2014 році.

Депутати парламенту Нідерландів хочуть прояснити питання закриття повітряного простору над Україною в момент катастрофи "Боїнга"

Депутати з нижньої палати парламенту Нідерландів звернулися з відповідним проханням до уряду країни, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на місцеве видання NOS.

Вони хочуть з'ясувати, чому під час бойових дій на сході країни повітряний простір над Україною не було закрито.

Міністр закордонних справ Нідерландів Стефан Блок не бачить підстав для початку розслідування. За його словами, прояснення всіх деталей було б нелегкою справою, оскільки треба було б також співпраця Росії. "Йдеться також і про їхній повітряний простір", - сказав Блок.

При цьому глава МЗС не заперечує проти того, щоб в принципі вивчити можливість проведення такого розслідування.

У 2015 році Рада безпеки Нідерландів вже заявляла, що Україна мала би закрити свій повітряний простір у зв'язку з військовими діями на сході країни. Тоді, за версією Нідерландів, рейс МН17 летів би іншим маршрутом і не був збитий терористами.

Але уряд Нідерландів вирішив зосередитися на розслідуванні причин катастрофи, а не на тому, мусила чи не мусила Україна закривати свій повітряний простір, пише NOS.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Унаслідок падіння загинуло 298 осіб.

Цензор.НЕТ неодноразово повідомляв про перебіг розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН17, а також оприлюднив ексклюзивні фотографії ангара і фотографії елементів "Бук-М1-2", які фігурують у матеріалах кримінальної справи. Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема, було встановлено, що елементи, які вразили "Боїнг", точно збігаються з начинкою бойової частини саме новітньої російської зенітної ракети "БУК-М1-2". Комплекс "БУК-М-1-2" був розроблений у 1997 році, поставлений на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не поставлявся в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і склали свою думку: це частини російської ракети "БУК". Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла саме збитого лайнера, які пробивали ці елементи, перш ніж уразити людей.

У листопаді 2015 року Президент Петро Порошенко під час візиту до Нідерландів заявив, що Україна використовує членство в Радбезі ООН у розслідуванні трагедії "Боїнга" рейсу МН17.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 року над непідконтрольними Україні територіями східної частини країни. Позов, у якому РФ і В.Путін вказуються як відповідачі і який вимагає $10 млн компенсації за кожного пасажира, був поданий 9 травня.

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був збитий ракетою "земля-повітря" з установки "Бук", яка стріляла з району донбаського містечка Сніжне (на той час перебувало під контролем "ДНР"). Слідча група представлена ​​п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.

24 травня Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року було збито зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських ВС, яка дислокується в Курську.

19 червня 2019 року прокуратура Нідерландів заявила, що підозрює Гіркіна, Дубинського, Пулатова та Харченка в причетності до катастрофи літака "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній на Донбасі в червні 2014 року.

За словами головного прокурора Нідерландів Фреда Вестербеке, вони самі не стріляли по літаку, але організували доставку на Донбас озброєння, з якого було збито "Боїнг".

Нідерланди пообіцяли направити Україні та РФ запити про видачу підозрюваних.

СБУ оголосила про підозру чотирьом фігурантам справи про катастрофу Боїнга МН17.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики