Цензор.НЕТ

02.10.19 18:21

Верховна Рада відкрила приватним українським компаніям можливість освоювати космос

Депутати ухвалили закон №1071, який дозволяє приватним компаніям вести космічну діяльність, зокрема запускати в космос ракети.

Верховна Рада відкрила приватним українським компаніям можливість освоювати космос

Повна назва закону - "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку космічної діяльності та залучення інвестицій в космічну галузь України". За нього проголосували 308 депутатів, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

До цього діяльністю, пов'язаною з випробуванням, виробництвом та експлуатацією ракет-носіїв, в Україні могли займатися тільки держкомпанії.

Тепер новий закон має забезпечити розвиток конкурентного середовища в космічній галузі. А це сприятиме залученню інвестицій у космічну галузь України, сказано в пояснювальній записці.

Можливість вільно досліджувати і використовувати космос, включно з використанням космічного простору і ресурсів, є, згідно із законом, одним з основних принципів космічної діяльності в Україні.

Також у законі підкреслюється важливість сприяння міжнародному співробітництву, збереження та розвитку існуючих міжнародних зв'язків у космічній галузі з урахуванням національних інтересів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики