Цензор.НЕТ

07.10.19 11:55

Прокуратура відкрила провадження щодо видворення Саакашвілі з України в лютому 2018 року

Генеральна прокуратура розслідує видворення з України колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі в лютому 2018 року.

Прокуратура відкрила провадження щодо видворення Саакашвілі з України в лютому 2018 року

Про це повідомила пресслужба прокуратури в фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"До Генеральної Прокуратури надійшла заява від колишнього Президента Грузії Міхаіла Саакашвілі, заява про викрадення і насильницькі дії щодо Саакашвілі та незаконного його переміщення через державний кордон України до Польщі 18 лютого 2018 року. Відповідно до вказаної заяви відкрито кримінальне провадження", - йдеться в повідомленні.

Прокуратура відкрила провадження щодо видворення Саакашвілі з України в лютому 2018 року 01

Нагадаємо, 26 липня Президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив громадянства України екс-президента Грузії, екс-голову Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі. Пізніше нардеп і позаштатний радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив про те, що Генеральна прокуратура Грузії передала Україні факти, які не були відомі їй під час надання Міхеілу Саакашвілі українського громадянства. 10 вересня політик перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників, які прорвали кордон.

12 лютого 2018 року політик був затриманий людьми в камуфляжній формі в одному із закладів Києва. Пізніше спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що лідера партії "Рух нових сил", екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі повернули в країну попереднього перебування (до Польщі - Ред.), під час його затримання в Києві українські прикордонники були змушені захищатися і застосувати силову підтримку.

Прикордонна служба Польщі поінформувала, що М.Саакашвілі прийнятий на території Польщі на підставі заяви Державної міграційної служби України про реадмісію.

Саакашвілі заявив про намір відновлювати своє українське громадянство.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики