Цензор.НЕТ

08.10.19 08:41

У СІЗО існує реальна загроза життю Пашинського, - адвокат

Адвокат колишнього народного депутата Сергія Пашинського, якого суд взяв під арешт, заявив про загрозу життю його підзахисного в слідчому ізоляторі.

У СІЗО існує реальна загроза життю Пашинського, - адвокат

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Радіо Свобода".

Як заявив адвокат Андрій Федур, застосування безальтернативного арешту зроблено з метою "забезпечити фізичне знищення мого підзахисного в Лук’янівському СІЗО" в Києві.

"Планується його фізичне знищення як одного з п’яти ворогів країни-окупанта", – додав Федур, згадуючи заяви російського політолога і депутата Держдуми Сергія Маркова, який назвав Пашинського серед п’яти найбільших українських "воєнних злочинців", а також спогади про те, що саме Пашинський став навесні 2014 року одним із ініціаторів активного опору українських силових структур російським гібридним силам на Донбасі із застосуванням проти них бойової зброї.

Адвокат повідомив, що вже офіційно звернувся до органу досудового розслідування щодо негайного гарантування заходів безпеки, бо, за його словами, "є реальна загроза життю мого підзахисного".

За словами Федура, він буде оскаржувати рішення про арешт, яке він вважає "абсолютно незаконним".

Нагадаємо, ввечері 31 грудня 2016 року на дорозі під Києвом виник інцидент між нардепом Пашинським і невідомим громадянином, унаслідок якого Пашинський зазнав удару пляшкою по голові. Після цього нардеп застосував зброю і поранив нападника в ногу.

Водночас потерпілий в дорожньому інциденті чоловік стверджує, що Пашинський не робив попереджувального пострілу перед тим, як застосувати зброю, як заявляє, а відразу вистрілив йому в ногу.

Натомість у Нацполіції стверджують, що з місця події було вилучено дві гільзи.

Крім того, за словами адвоката Сергія Пашинського, рішення, яке виніс суд щодо утримання під вартою С. Пашинського, є абсолютно свавільним.

"Рішення є таким, яке переслідує нелегітимну мету. Суд виніс рішення без наявності обґрунтованої підозри і відсутності будь-яких доказів наявності ризиків", - заявив Федур.

Справа була розслідувана і закрита, після чого в жовтні цього року ДБР відновило його розслідування, яке адвокат Андрій Федур назвав "правовим свавіллям".

Сам Пашинський називає "необґрунтований повторний розгляд цієї справи" помстою заступника глави адміністрації президента Януковича Андрія Портнова.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики