Цензор.НЕТ

08.10.19 11:59

Справа Януковича: експрезидента-втікача викликали до Апеляційного суду на 18 жовтня

Київський апеляційний суд викликає експрезидента Віктора Януковича на засідання з розгляду скарг його захисників на вирок суду першої інстанції у справі про державну зраду.

Справа Януковича: експрезидента-втікача викликали до Апеляційного суду на 18 жовтня

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це йдеться в порядку, опублікованому в газеті "Урядовий кур'єр" у вівторок, 8 жовтня.

"Київський апеляційний суд викликає вас як обвинуваченого на 11 год. 00 хв."18" жовтня 2019 року. Місцезнаходження суду: м. Київ, вул. Солом'янська, 2-А. Додатково просимо такі документи: документ, що засвідчує особу (паспорт)", - йдеться в тексті повістки.

Зазначимо, 23 вересня, адвокати Януковича заявили, що їхній підзахисний готується повернутися в Україну.

Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва засудив Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду і пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку РФ. Такий вирок суд оголосив 24 січня 2019 року. Кримінальне провадження щодо В.Януковича розглядалося за спеціальною (заочною) процедурою через те, що обвинувачений перебуває на території РФ.

Ключовим доказом для суду став лист Януковича Путіну, датований 1 березня 2014 року, в якому він просив ввести в Україну російські війська.

Водночас суд визнав його невинуватим у пособництві в порушенні територіальної цілісності. Згідно з рішенням суду, обвинувачення не довело, що Янукович був поінформований про кінцеву мету РФ - анексію Автономної Республіки Крим і зміну меж території України.

За державну зраду експрезидента засуджено до 13 років ув'язнення, а за пособництво у веденні агресивної війни - до 12 років. Отже, загальний термін відбування ув'язнення для Януковича становить 13 років. Час відбування терміну має відраховуватися з моменту затримання винуватця.

Під час ухвалення вироку суд врахував те, що Віктор Янукович не має судимості (судимість, яка була в експрезидента, погашена), здобув вищу освіту і не перебуває на обліку в нарколога. Також судді врахували його тривалий і успішний кар'єрний шлях і позитивну характеристику, яку дала підсудному Ганна Герман.

1 березня Оболонський суд направив до апеляційного суду підсумки від адвокатів 6 апеляцій на вирок Януковичу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики