Цензор.НЕТ

08.10.19 17:17

"Спеціаліста по Шабуніну", полковника СБУ Матковського, який бездарно провалив операцію, призначено на високу посаду, - Бутусов

Полковника Служби безпеки України Романа Матковського призначено першим заступником департаменту захисту національної державності СБУ.

"Спеціаліста по Шабуніну", полковника СБУ Матковського, який бездарно провалив операцію, призначено на високу посаду, - Бутусов

Про це пише на сторінці в Facebook головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він називає це призначення "суперскандалом".

"Полковника Романа Матковського було звільнено з СБУ за провал провокації під будинком Vitaliy Shabunin, - нагадує Бутусов, - 9 квітня 2017 року СБУ організувала нібито акцію протесту обурених громадян під будинком Шабуніна. Тобто СБУ імітувала громадянське суспільство і обурення Шабуніним за допомогою своєї агентури. Люди з плакатами вийшли під будинок. Полковник Матковський керував безпосередньо операцією та організував задля глибшого ефекту відеозйомку з повітря. Але яким же бездарним оперативником виявився Роман. Він запросив зняти відео з квадрокоптера секретної операції справжнього громадського активіста, учасника "Автомайдану"! Який негайно оприлюднив цю дурну провокацію. Жахлива ганьба".

Як пише Бутусов, результати цієї ганьби такі:

  1. СБУ показало всьому світу, наскільки держава боїться і ненавидить Шабуніна, добряче додавши тим йому авторитету і впливу, тобто домоглися прямо протилежних цілей.
  2. Керівництво СБУ показало, що загрозу національній державності бачить в громадських антикорупційних організаціях, які фінансуються країнами Євросоюзу і США.
  3. Дії полковника Матковського, які розшифрували всю справу, показали, наскільки недалекі і некомпетентні люди захищають національну державність. Дискредитація Шабуніна була виконана як у дитячій самодіяльності. І робили це дорослі люди в погонах, із зарплатами, на відповідальних посадах. Цей провал ліг чорною плямою і на шефа СБУ Василя Грицака.

Бутусов нагадує, що ексглава СБУ Грицак звільнив Матковського в 2017 році. Не тільки тому, що цього вимагала громадськість, а й тому, що він продемонстрував профнепридатність.

"Біографія Матковського є в інтернеті, і не знати про ці пригоди Іван Баканов не міг. І тим не менше, призначив полковника на вищу посаду. Тобто парадокс - за Зеленського Матковський зробив ще крутішу кар'єру, злетів угору!" - пише Бутусов.

Також він робить деякі висновки:

  1. Протести і критика громадянського суспільства знову стали важливою проблемою для СБУ, і тепер для вирішення цієї проблеми потрібен перевірений "спеціаліст".
  2. Національна державність під загрозою, якщо просування по службі отримують співробітники, що провалилися на службі.
  3. У системі прийняття кадрових рішень главою СБУ є серйозні проблеми, йому підсовують на призначення скандальних діячів і не запобігають репутаційним ризикам.
  4. "Старі кадри" легко і швидко перефарбовують у "нові обличчя", якщо це комусь потрібно.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики