Цензор.НЕТ

11.10.19 13:03

Нобелівську премію миру отримав прем'єр Ефіопії Абій Ахмед Алі

У п'ятницю, 11 жовтня, Нобелівський комітет оголосив лауреата премії миру - ним став прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі. Він був удостоєний премії за досягнення миру з Еритреєю.

Нобелівську премію миру отримав прем'єр Ефіопії Абій Ахмед Алі

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляється на сторінці Нобелівського комітету у Twitter.

Нагороду політику присудили за зусилля щодо досягнення миру, внесок у міжнародне співробітництво і врегулювання прикордонного конфлікту з Еритреєю.

Нобелівську премію миру отримав премєр Ефіопії Абій Ахмед Алі 01

Конфлікт між Еритреєю та Ефіопією за контроль над спірними прикордонними територіями забрав десятки тисяч життів. За оцінками міжнародних спостерігачів, загинули близько 60 000 ефіопів і 40 000 еритрейців. Самі сторони, що воювали, визнали приблизно по 20 тис. з кожного боку. Максимальні оцінки доходять до 300 тис. жертв.

8 липня 2018 року прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі і президент Еритреї Ісаяс Афеворкі підписали декларацію про мир і дружбу, в якій оголошувалося про припинення стану війни між двома країнами, а також заявили про готовність співпрацювати в низці сфер, зокрема в економічній і соціальній.

Абій Ахмед Алі - перший прем'єр Ефіопії, що належить до народу оромо. Він обійняв посаду голови уряду 1 квітня 2018 р.

Майбутній прем'єр народився в сім'ї мусульманина, що належить до народу оромо, і його четвертої дружини - християнки. У 1991 р. Абій Ахмед Алі приєднався до повстанців, які виступали проти режиму військового і державного діяча Менгісту Хайле Маріама. Після приходу повстанців до влади продовжив службу в збройних силах країни. У 1995 р. Абій Ахмед Алі їздив як миротворець ООН в Руанду, в 1998-2000 рр. брав участь в ефіопо-еритрейському конфлікті.

За освітою Абій Ахмед Алі - програміст. У 2007 р. він брав участь у створенні Ефіопського інформаційного агентства безпеки в мережі, пізніше очолив цю організацію. До приходу в політику він входив до ради директорів національного оператора зв'язку Ethio telecom та національної телевізійної компанії.

У 2010 р. Абій Ахмед Алі був обраний депутатом Ради народних представників (нижня палата парламенту). На цій посаді він займався проблемами релігійних конфліктів між мусульманами і християнами, боровся з незаконним захопленням земель у регіоні Оромія. У 2015 р. Абій Ахмед Алі став міністром науки і технології, потім перейшов на посаду заступника президента Оромії. Після відставки прем'єра Ефіопії в 2018 р. Абій Ахмед Алі став одним з трьох кандидатів на цей пост і був обраний переважною більшістю голосів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики