Цензор.НЕТ

18.10.19 20:18

Капітана катера "Іволга", який вбив 22 людини, засуджено до 9 років в'язниці, але вийде раніше за "законом Савченко". ФОТО

Капітана і власника затонулого чотири роки тому катера "Іволга" Олександра Книшова визнали винним у порушенні правил безпеки руху і експлуатації водного транспорту, що спричинило загибель 22 осіб.

Сьогодні суддя Олександр Деркачов засудив його до 9 років позбавлення волі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Думскую".

Капітана катера Іволга, який вбив 22 людини, засуджено до 9 років вязниці, але вийде раніше за законом Савченко 01

Також суд задовольнив цивільні позови потерпілих на суму понад 2 млн гривень.

Зазначимо, що Книшов може вийти на свободу вже наступного року: до нього застосували норми так званого "закону Савченко" (діє щодо громадян, які потрапили під слідство до 21 червня 2017 року) і зарахували термін перебування в СІЗО з розрахунку день в ізоляторі за два в колонії. Капітан пробув під вартою 4 роки.

Нагадаємо, Олександр Книшов був капітаном маломірного судна "Іволга", яке використовувалося для морських прогулянок і рибного лову. Катер затонув 17 жовтня 2015 року в районі Затоки на відстані 350-400 метрів від берега. Внаслідок аварії загинуло 22 особи, ще 21 пасажиру вдалося врятуватися.

Капітана катера Іволга, який вбив 22 людини, засуджено до 9 років вязниці, але вийде раніше за законом Савченко 02

Як зазначається у вироку суду, Книшов прийняв на борт судна втричі більше пасажирів, ніж передбачено його пасажиромісткістю, вийшов у море, не маючи на те дозволу, не оформивши суднову роль, без проведення інструктажу з правил безпеки, ігноруючи штормове попередження. Коли почався шторм, він вирішив повернутися і перевищив допустиму швидкість судна, що в штормових умовах призвело до некерованості "Іволги", яка перекинулася через правий борт.

Судно підняли на поверхню води 19 жовтня 2015 року. Зараз воно перебуває під арештом на території Чорноморського морського порту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики