Цензор.НЕТ

19.10.19 00:08

Розгляд апеляції на вирок Януковичу продовжиться через місяць

Київський апеляційний суд продовжить розгляд апеляційних скарг на вирок Оболонського райсуду Києва у справі щодо державної зради експрезидента Віктора Януковича 18 листопада.

Розгляд апеляції на вирок Януковичу продовжиться через місяць

Про це Укрінформу повідомив адвокат Януковича Олександр Горошинський, інформує Цензор.НЕТ.

"Судове засідання відклали на 18 листопада, на 11:00. Сьогодні суд завершив оголошувати судову доповідь, і на наступне судове засідання ми переходимо до доповіді захисників по клопотанням, тобто ми перейшли на стадію клопотань", - сказав Горошинський.

Крім того, визначено ще дві додаткові дати судових засідань у цій справі: 25 листопада і 6 грудня.

За словами адвокатів Януковича, вони подали понад 30 клопотань про процесуальні порушення, які Оболонський районний суд Києва нібито допустив при розгляді справи.

Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва засудив Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду і пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку РФ. Такий вирок суд оголосив 24 січня 2019 року. Кримінальне провадження щодо В.Януковича розглядалося за спеціальною (заочною) процедурою через те, що обвинувачений перебуває на території РФ.

Ключовим доказом для суду став лист Януковича Путіну, датований 1 березня 2014 року, в якому він просив ввести в Україну російські війська.

Водночас суд визнав його невинуватим у пособництві в порушенні територіальної цілісності. Згідно з рішенням суду, обвинувачення не довело, що Янукович був поінформований про кінцеву мету РФ - анексію Автономної Республіки Крим і зміну меж території України.

За державну зраду експрезидента засуджено до 13 років ув'язнення, а за пособництво у веденні агресивної війни - до 12 років. Отже, загальний термін відбування ув'язнення для Януковича становить 13 років. Час відбування терміну має відраховуватися з моменту затримання винуватця.

Під час ухвалення вироку суд врахував те, що Віктор Янукович не має судимості (судимість, яка була в експрезидента, погашена), здобув вищу освіту і не перебуває на обліку в нарколога. Також судді врахували його тривалий і успішний кар'єрний шлях і позитивну характеристику, яку дала підсудному Ганна Герман.

1 березня Оболонський суд направив до апеляційного суду підсумки від адвокатів 6 апеляцій на вирок Януковичу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики