Цензор.НЕТ

22.10.19 17:59

За даними САП, екснардеп Микитась розмірковував про вбивство свідка і підозрюваного у справі проти нього, - ЦПК

Прокурор САП заявив, що ексдепутат Максим Микитась розмірковував про вбивство свідка і підозрюваного у справі проти нього на 82 млн грн.

За даними САП, екснардеп Микитась розмірковував про вбивство свідка і підозрюваного у справі проти нього, - ЦПК

Про це стало відомо під час засідання Апеляційної палати Антикорупційного суду, який розглядає скаргу на занадто м'який запобіжний захід для Микитася, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Центр Протидії Корупції.

"При встановленій тільки шкоді в розмірі 82 млн грн ексдепутату призначили заставу 5,5 млн грн. Яку він оперативно зібрав", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Екснардеп Микитась вніс 5,5 млн грн застави. Він носить електронний браслет, - САП

Нагадуємо, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і САП 2 жовтня повідомили Микитасю про підозру в заволодінні майном Нацгвардії України на суму понад 81 млн грн. Його дії кваліфіковано за ч.3 ст.27 ч.5 ст.191 КК України. Слідство встановило, що екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем і іншими особами, організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць. У 2016-2017 рр., сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро "Червоний хутір").

В НАБУ підкреслили, що вартість "цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей".

В травні 2019 року про підозру у вчиненні злочину повідомлено екскомандувачу Нацгвардії, гендиректору компанії-забудовниці та оцінювачу. В липні коло підозрюваних поповнилося виконавчим директором згаданої компанії.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із грудня 2017 року.

За даними САП, екснардеп Микитась розмірковував про вбивство свідка і підозрюваного у справі проти нього, - ЦПК 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики