Цензор.НЕТ

31.10.19 18:02

Рада підтримала в другому читанні законопроєкт про незаконне збагачення

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №1031 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за надбання таких активів".

Рада підтримала в другому читанні законопроєкт про незаконне збагачення

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

"За" проголосували 259 народних депутатів.

Законопроєктом пропонується встановити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в разі, якщо набуті чиновником активи більш ніж на 6,5 млн грн перевищують його законні доходи. За це каратимуть позбавленням волі на строк від п'яти до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Механізм так званої громадянської конфіскації пропонується застосовувати, якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 млн грн.

"У законопроєкті два інструменти. Перше - це кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, якщо слідство доведе, що у чиновника його незаконні активи на 6,5 млн більші, ніж його законні доходи - це кримінальна відповідальність - до 10 років позбавлення волі і, відповідно, з можливістю спеціальної конфіскації таких активів. Якщо йдеться про незаконні активи на суму від 1 мільйона гривень, то це так звана громадянська процедура - чиновник не сідає у в'язницю, але він звільняється, і незаконні доходи знову ж конфіскуються в бюджет держави", - розповіла нардеп від "Слуги народу" Анастасія Красносільська журналістам в кулуарах парламенту.

Справи про визнання необґрунтованих активів і їх стягнення в дохід держави розглядаються ВАКС, підслідні будуть Національному антикорупційному бюро (НАБУ) і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП), в передбачених законом випадках їх будуть вести Державне бюро розслідувань (ДБР) і Генеральна прокуратура.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики