МЗС України направило Росії ноту з вимогою повернути захоплені в Керченській протоці 3 українські військові кораблі, - Пристайко

2056 37
МЗС України направило Росії ноту з вимогою повернути захоплені в Керченській протоці 3 українські військові кораблі, - Пристайко

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що українське МЗС направило Росії ноту з вимогою віддати кораблі Військово-морських сил ЗСУ, захоплені в Чорному морі в районі Керченської протоки в кінці 2018 року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це він заявив на спільній пресконференції з главою МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу в понеділок у Києві.

"МЗС направило ноту Росії з вимогою вказати координати і час, коли ми можемо забрати наші кораблі", - сказав Пристайко.

Раніше адвокат Микола Полозов заявляв, що російська влада готова їх передати, однак цьому заважає технічний стан катерів.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Термін досудового слідства у справі був продовжений до серпня 2019 року.

7 вересня відбувся взаємний обмін українських політв'язнів і військовополонених, утримуваних Кремлем в заручниках, на осіб, підозрюваних або засуджених за злочини проти України. Цього ж дня звільнені українці прилетіли до Києва.

Імена всіх осіб, яких Україна передала Росії в рамках обміну.

Повний список українців, які повернулися на Батьківщину в рамках обміну з РФ.

Топ коментарі
+10 Диды Выпивали
Направили НОТЫ, теперь повезут пианино, а позже прибудет исполнительница.
показати весь коментар
04.11.2019 12:46
+3 стакато
Пристайко блёклая тень Климкина.
показати весь коментар
04.11.2019 12:42
+3 mrSmith
Очень жаль, что тебя не было на этих "военных кораблях", вооруженных малокалиберным орудием и пулеметом 12,7 мм.
Ты бы показал и кацапской авиации и флоту.
показати весь коментар
04.11.2019 12:48