Україна сім разів вимагала від РФ повернути захоплені в Керченській протоці 3 українські військові кораблі, але так і не отримала відповіді, - Зеркаль

4003 109
Україна сім разів вимагала від РФ повернути захоплені в Керченській протоці 3 українські військові кораблі, але так і не отримала відповіді, - Зеркаль

Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявляє, що Україна сім разів зверталася до Російської Федерації з вимогою повернути захоплені в листопаді 2018 року три кораблі "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу", але не отримала жодної відповіді.

Про це повідомила в Фейсбуці заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає Цензор.НЕТ.

"Загалом таких звернень з вимогою віддати кораблі було принаймні сім. Відповідей на жодне, включаючи і на останнє від 4 жовтня 2019 ми не отримали", - повідомила вона.

Зеркаль наголосила, що 25 травня Міжнародний трибунал з морського права постановив, що РФ повинна негайно передати під контроль України військові кораблі "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу". При цьому, ключовим аспектом для міжнародного права є саме корабель, оскільки він є вираженням суверенітету держави-прапора.

"Відтак, той факт, що Росія досі не віддала нам незаконно захоплені кораблі є черговим свідченням порушення нею норм і принципів міжнародного права. Росія намагається презентувати, що вона виконала рішення Трибуналу, коли звільнила наших хлопців (про що негайно після звільнення повідомила Міжнароднний трибунал з морського права). Проте, це не так! Всі мають бути свідомі того, що рішення Міжнародного трибуналу з морського права не виконано. Росія умисно продовжує порушувати норми і приниципи міжнародного права", - підкреслила вона.

У зв'язку з цим заступник міністра заявила, що, допоки кораблі не будуть безумовно повернуті під контроль України, тиск на Росію має бути продовжений.

Україна сім разів вимагала від РФ повернути захоплені в Керченській протоці 3 українські військові кораблі, але так і не отримала відповіді, - Зеркаль 01

Раніше адвокат Микола Полозов заявляв, що російська влада готова їх передати, однак цьому заважає технічний стан катерів.

Як відомо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

7 вересня відбувся взаємний обмін українських політв'язнів і військовополонених, утримуваних Кремлем в заручниках, на осіб, підозрюваних або засуджених за злочини проти України. Цього ж дня звільнені українці прилетіли до Києва.

Імена всіх осіб, яких Україна передала Росії в рамках обміну.

Повний список українців, які повернулися на Батьківщину в рамках обміну з РФ.

Топ коментарі
+29 Ali Hasan
краина семь раз требовала от РФ вернуть захваченные в Керченском проливе 3 украинские военные корабля, но так и не получила ответ, - саме тому нова влада почала віддавати українську землю.
показати весь коментар
04.11.2019 16:02
+15 Ali Hasan
Це ти зробив разом із зебілами, Димитрику.
показати весь коментар
04.11.2019 16:09
+14 Small Jerboa
Ну так, пусть Зе-Моника-малоросс встанет на колени, отдаст еще десяток км украинской земли и выпустит сотню шпионов и предателей.
Может тогда Уйло сжалиться и вернет три катерка?
показати весь коментар
04.11.2019 16:19