Цензор.НЕТ

06.11.19 12:52

У РФ запропонували сформувати поіменний список колаборантів серед кримських татар у Другу світову війну

Пособник окупантів, заступник голови комітету Держдуми РФ у справах національностей Руслан Бальбек запропонував розробити документ на підставі архівних даних з переліком колаборантів серед кримських татар у воєнні роки.

У РФ запропонували сформувати поіменний список колаборантів серед кримських татар у Другу світову війну

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на КримSOS, про це Бальбек заявив в ефірі окупаційного ЗМІ.

"Якщо ми говоримо про чистоту історичної науки, то ми не маємо тиражувати міфи, які недостатньо вивчені. Якщо взяти цифри, які є в доповідній записці заступника наркома держбезпеки СРСР Богдана Кобулова на ім'я Лаврентія Берії, там було сказано про 20 тисяч кримських татар, які нібито воювали на боці німецько-фашистських загарбників. І 14 тисяч - це ті, хто воював проти партизан. Але поіменних списків немає", - заявив Руслан Бальбек.

У зв'язку з цим "депутат" пропонує науковцям вивчити архіви і створити документ з поіменним списком колабораціоністів.

"Ці дані потрібні для експертної спільноти, а не для публічного розголосу, щоб прибрати спекуляцію на цій темі. Потрібно зрозуміти, наскільки німецько-фашистські окупанти використовували національне питання у своїх цілях. Упевнений, що як тільки ми отримаємо істинний документ з поіменним списком колабораціоністів, то будемо розуміти, з якою правдою ми працюємо", - зазначив Бальбек.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики