Цензор.НЕТ

08.11.19 21:38

Шпигуна, який працював на розвідку РФ як мінімум 25 років, судитимуть в Австрії

71-річний полковник австрійської армії чверть століття поставляв Москві інформацію про системи озброєння Австрії та військові дані і продовжив шпигувати, навіть коли вийшов на пенсію.

Шпигуна, який працював на розвідку РФ як мінімум 25 років, судитимуть в Австрії

Перед судом у Зальцбурзі постане обвинувачений на ім'я Мартін М., інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода". За версією слідства, він працював на Державне розвідувальне управління Росії з 1993 року.

За даними прокуратури, чоловік надавав російській розвідці детальну інформацію щодо систем озброєння Австрії, а також військові дані.

"Розслідування викрило інтеграцію відповідача у структуровану, керовану державою мережу агентів", – йдеться в заяві офісу прокурора.

Відповідно до повідомлення, офіцер отримав сотні тисяч євро в обмін на свої послуги, які продовжив надавати навіть після виходу на пенсію.

Австрійські правоохоронці затримали чоловіка 2018 року в той момент, коли він отримав гроші від свого куратора. Міністр закордонних справ Сергій Лавров після цього затримання заявив, що йому "нічого невідомо про цю справу".

Австрія – одна з кількох європейських країн, які підтримують міцні дипломатичні зв’язки з Москвою попри анексію Росією Криму та початок агресії на сході України, а також отруєння у Великій Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Відень, де розташовані штабквартири численних міжнародних організацій на кшталт Міжнародного агентства з атомної енергії, ОБСЄ та філія ООН, неофіційно відомий як європейський шпигунський хаб. Під час Холодної війни місто слугувало своєрідною точкою доступу до країн комуністичного табору через близькість до Східної Європи.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики