Цензор.НЕТ

11.11.19 20:08

Укрпатент звертається до президента через загрозу руйнування державної системи правової охорони інтелектуальної власності

Колектив ДП "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) звернувся до Президента України, вказуючи на деструктивні наслідки поточних дій у сфері реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності (ІВ).

укрпатент

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться у зверненні колективу відомства до президента України.

У зверненні зазначається: "Колектив Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (далі ‒ Укрпатент), яке належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі ‒ Мінекономіки), звертається до вас як до Гаранта Конституції України з проханням здійснити дії для припинення руйнації державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні (далі – Державна система ІВ) та не допустити ліквідацію Укрпатенту.

Державна система ІВ була створена у 1992 році. Базовою інституційною складовою цієї системи був і є заклад експертизи, повноваження якого здійснює Укрпатент.

Укрпатент є єдиним в Україні державним закладом експертизи, який відповідно до чинного законодавства у сфері правової охорони інтелектуальної власності та свого статуту: здійснює розгляд і проведення експертизи заявок на об’єкти інтелектуальної власності (далі – ОІВ); забезпечує (а де-факто здійснює) державну реєстрацію та видачу охоронних документів на ОІВ; здійснює публікацію офіційних видань у сфері інтелектуальної власності; здійснює інформаційну, просвітницьку, міжнародну та інноваційну діяльності, необхідні для проведення експертизи заявок й подальшого розвитку Державної системи ІВ; є центром міжнародного обміну виданнями; здійснює повноваження (функції) Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи.

Майже 27 років з дня утворення Державної системи ІВ Укрпатент ефективно функціонує, удосконалює процеси, пов’язані із забезпеченням набуття та охорони прав на ОІВ в Україні і сьогодні є одним із передових закладів експертизи у світі. Слід зазначити, що Укрпатент є самоокупним підприємством і на свою діяльність жодної гривні не потребує із державного бюджету. За кошти, зароблені фахівцями Укрпатенту, у свій час була побудована його нова будівля, оновлена та розширена матеріально-технічна база, і сьогодні будується новий адміністративний корпус Укрпатенту за кошти, накопичені його колективом протягом 10 років. Створені всі належні умови для успішного виконання колективом Укрпатенту покладених на нього завдань.

"Відомо, що у Комітеті з питань економічного розвитку Верховної Ради України та в інших комітетах знаходяться на опрацюванні три законопроекти (2255, 2255-1 та 2259), розробка яких була ініційована чиновниками Мінекономрозвитку. Цими законопроектами хочуть закріпити на законодавчому рівні створення нової інституційної складової Державної системи ІВ – Національного органу інтелектуальної власності", - йдеться в повідомленні.

Існування в Україні двох інституцій у сфері інтелектуальної власності − Укрпатенту та його клону – ДО НОІВ, які мають тотожні предмети діяльності, є економічно недоцільним та призводить до дублювання множини взаємопов’язаних функцій, зайвих витрат державних коштів і спричиняє руйнування Укрпатенту як закладу експертизи, який передбачений законодавством України у сфері інтелектуальної власності.

Говорячи про можливі наслідки в Укрпатенті зазначають: "На невизначений термін зупиняться процеси здійснення експертизи заявок на об'єкти інтелектуальної власності в Україні, державної реєстрації та видачі охоронних документів на ці об'екти.

"Враховуючи викладене вище, колектив Укрпатенту просить вас, Володимире Олександровичу, як Гаранта Конституції України:

Під зверненням підписалося 448 працівників Укрпатенту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики