Цензор.НЕТ

12.12.19 08:23

Донбас не можна порівнювати зі Сребреницею, - Корнієнко про слова Путіна

На Донбасі не може повторитися ситуація, яка сталася в місті Сребрениця в 1995 році під час війни в тодішній Югославії.

сребреница

Таку думку висловив на брифінгу в Києві 11 грудня глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "ГОРДОН".

"Щодо Сребрениці: тут треба чітко розділяти, що це було релігійне питання, і дійсно, та ситуація, яка була в колишній Югославії, – там було нашарування кількох моментів – і етнічних, і релігійних, і геополітичних. У нас в Україні один народ – український, який розмовляє різними мовами і діалектами, але це один український народ, це в більшості одна віра або її відсутність, і ми знаємо чітко, ким ця ситуація інспірована, як вона виникла на Донбасі, і тому тут не може бути таких порівнянь", – сказав Корнієнко.

Українська влада не бачить можливості розгортання таких подій, підкреслив він.

Так Корнієнко прокоментував слова російського президента Володимира Путіна, який заявив, що в разі, якщо Україні передадуть контроль над ділянкою російсько-українського кордону до виборів на окупованому Донбасі, жителям тих територій загрожує небезпека.

Російський президент зазначив, що йому зрозуміло, що станеться у випадку, якщо "націоналісти" ввійдуть на ці території "без забезпечення гарантій людям": "Сребреница буде, от і все".

Різанина у Сребрениці – масове вбивство мусульман у липні 1995 року, воно є одним із найкривавіших епізодів війни в Югославії 1992–1995 років. Тоді загинуло майже 8 тис. осіб.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики