Офіс генпрокурора сьогодні починає роботу замість ГПУ

5056 132
Офіс генпрокурора сьогодні починає роботу замість ГПУ

Офіс генерального прокурора України починає свою роботу у четвер, 2 січня 2020 року, а Генеральна прокуратура України припиняє своє існування.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

"Наказую: 1. Днем початку роботи Офісу генерального прокурора визначити 2 січня 2020 року", - говориться в наказі генпрокурора Руслана Рябошапки №351 від 23 грудня, який був оприлюднений у газеті "Голос України" 24 грудня 2019 року.

Як повідомлялося, ухвалений 19 вересня закон передбачає створення нової структури органів прокуратури після проведення атестації прокурорів, ліквідацію військових прокуратур з одночасним наданням генеральному прокурору права в разі потреби створювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

У структурі органів прокуратури регіональні прокуратури стануть обласними, а місцеві - окружними. Перелік і юрисдикцію окружних прокуратур визначатиме генпрокурор своїм наказом.

Закон надає генпрокурору повноваження затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінки якості роботи прокурорів; порядок вимірювання і регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, котрий обіймав адміністративну посаду, посадових обов'язків.

Відповідно до закону, у генпрокурора буде два перші заступники і необмежена кількість заступників.

Законом скасовано військові прокуратури, а в списку прокурорів органу прокуратури виключається посада заступника генерального прокурора - головного військового прокурора.

Максимальну кількість співробітників прокуратури в Україні пропонується скоротити з 15 тис. до 10 тис.

Обов'язковою умовою для генпрокурора, згідно з документом, повинні стати вища юридична освіта і стаж роботи в галузі права не менше п'яти років. Ця норма в 2016 році була виключена із законодавства.

Діяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів буде припинена до 1 вересня 2021 року.

Накази генпрокурора не будуть проходити державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

23 вересня спікер парламенту Дмитро Разумков підписав цей документ. Цього ж дня закон про реформування органів прокуратури підписав президент України Володимир Зеленський.

Топ коментарі
+18 Ksenia VB
а керує ним ручний прокурор президента
ну і портнов на підхваті.
а хорошковський проводить рехворму в прикордонній сфері.
незабаром гроші так і потечуть поВз кармани українців.
показати весь коментар
02.01.2020 08:39
+14 aleks kyb
Смотрю я на все это и удивляюсь. До какой низости морального состояния нужно дойти шоб голосовать за квартал 95, который потом будет учить всех как надо жить. Каким типиллом надо быть, шоб выбрать Кловуна президентом, гетьманом Украины? Ущепните меня, может я сплю?
показати весь коментар
02.01.2020 10:19
+11 oylee
НЄВАЖНО КТО ТИ

Офис генпрокурора сегодня начинает работу вместо ГПУ - Цензор.НЕТ 1719

Alex Noinets: Смішну історію згадав. Вам буде цікаво у новому році. Не все ж про Ґілада Шаліта, да?

Так от у Миколаєві є голова облради Вікторія Москаленко. Вона, прям скажемо, не найкраща в світі голова облради. Так само як Миколаївська облрада не краща в світі облрада. І Вікторія з облрадою один одного дуже не люблять.

Але. Перед президентськими виборами Москаленко назвала Зеленського малоросом в якомусь інтерв'ю. І шо сука характерно, це мале гімно це дуже добре запам'ятало. І от воно приїхало до Миколаєва, зустрілося з Москаленко, вона йому каже добрий день, а він їй каже так а чо я малорос, малорос я? Так то я думаю, вони б порозумілися, але воно ж політик дохуя, йому треба в глухий кут затиснути, Москаленко ж не Путін, треба бикувати. А з глухого кута люди вже тільки атакують. Тому Москаленко йому відповіла що ну як не малорос, то веди себе не як малорос і буде тобі благо.

Дуже це його величність обурило. Тому головне, а можливо що й єдине завдання, яке нарізане з ОП губернатору Стадніку - це скинути Москаленко з голови облради. Зібрати голоса, депутатів, провести сесію і зняти.

Так от. Півроку. Півроку Стаднік робить тільки це. Намагаєтеся скинути Москаленко. Силами облради, яка терпіти не може Москаленко.

І не може. Провалив уже три сесії таким чином. Там якісь уже просто історії з фільмів Кустуріци. Взламували вночі двері до залу засідань, воровали урни для таємного голосування, якійсь треш. А голосів нема. Не складається з голосами. Тому що облрада, яка терпіти не може Москаленко, Стадніка просто ненавидить і зневажає. За півроку він спромігся об'єднати всіх проти себе. Надзвичайна людина, ніколи такого не бачив, а я ж з Миколаєва, я застав навіть, як депутата Барну три Діда Мороза били.

Так от, у світлі актуальних тренді сьогодення у мене питаннячко.

А ХУЛЄ ТИ АБІДИВСЯ, МАЛОРОСА КУСОК?

Неважливо ж, хто ти, малорос чи многорос. Всі ж ми українці, у нас однакові паспорта, що у тебе, що у Москаленко. Чи ти шо, пиздів у новорічному зверненні, чи шо?
показати весь коментар
02.01.2020 09:18