Головною країною в розслідуванні катастрофи літака МАУ є Іран, - політичний директор МЗС Макєєв

2741 60
Головною країною в розслідуванні катастрофи літака МАУ є Іран, - політичний директор МЗС Макєєв

Незалежну комісію з розслідування авіакатастрофи літака української авіакомпанії МАУ поблизу Тегерана, згідно з міжнародним правом, має створити Іран як країна, в якій стався трагічний інцидент.

Як передає Цензор.НЕТ, про це написав у Фейсбуці політичний директор МЗС України Олексій Макєєв.

"Розслідування авіакатастроф - це справа фахівців... Вони регламентуються міжнародним правом, зокрема додатком 13 до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року. І відбувається у спіробітництві багатьох держав. Головною у розслідуванні є держава, у якій сталася катастрофа. Саме вона утворює незалежну комісію з розслідування. Вона також має оперативно повідомити про катастрофу державу, де зареєстроване судно, державу-оператора (в обох останніх випадках це - Україна), державу, де повітряне судно було спроектоване/виготовлене, а також ІКАО (Міжнародна організація цивільної авіації - ред.)", - зазначив Макєєв.

Він додав, що у розслідуванні можуть також брати участь згадані вище держави, а також держави, громадяни яких постраждали у катастрофі.

Політичний директор МЗС нагадав, що Україна заявила про свій намір долучитися до роботи комісії з розслідування.

"Це було підкреслено, зокрема, під час сьогоднішньої телефонної розмови міністра закордонних справ України з міністром закордонних справ Ірану. Україна зацікавлена у розслідуванні причин цієї жахливої катастрофи. І робитиме все належне з цієїю метою", - резюмував Макєєв.

Як повідомлялося, літак Boeing-737 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився орієнтовно о 6:00 за тегеранським часом (близько 4:30 за київським часом) у середу, 8 січня 2020 року, після зльоту з тегеранського аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували 168 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули. Більшість загиблих в авіакатастрофі - громадяни Канади та Ірану.

Посольство України в Ірані повідомляє, що літак МАУ в Ірані розбився внаслідок аварії двигуна з технічних причин. Нині версія теракту відкидається.

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття рідним і близьким загиблих пасажирів і членів екіпажу внаслідок катастрофи пасажирського літака в Тегерані.

Топ коментарі
+15 cumhachd eòlais
«Политический директор МИД »
Мамадорогая !!!!
показати весь коментар
08.01.2020 19:12
+12 VOLVO XC 70
ЦЕНЗОР ПОЯСНИТЕ КАК БОРТ С ЗЕЛЕНСКИМ ОКАЗАЛСЯ ВО ВНУКОВО № 3 ГОРОДА МОСКВЫ???!! из ОАЭ транзитом через Иран!!1 Туркмению и через парашку прямо в Масквабад Зеля свалился чего он там Ослик делает сдает Украину рашает вопрос перезда своего Бени и себя лично что?????
показати весь коментар
08.01.2020 19:12
+11 Sergii Ustim
Понятное дело, сами сбили, сами расследуют. Гончаруку только глотку закройте, что бы не орал про техническую неисправность, и найдите гидранта, где он прячется?
показати весь коментар
08.01.2020 19:12