Небойові втрати всіх силових структур на Донбасі за 5 років перевищують бойові, 3379 проти 3031, - Матіос

6918 66
Небойові втрати всіх силових структур на Донбасі за 5 років перевищують бойові, 3379 проти 3031, - Матіос

Статистика втрат усіх силових структур України у війні на Донбасі жахлива. Небойові втрати всіх силових структур України в 2014-2019 роках загиблими і померлими від хвороб становлять 3379 осіб, що перевищує бойові втрати під час війни на фронті, які офіційно визначені як 3031 особа. Також з небойових причин поранено і травмовано 10 718 силовиків, з бойових причин - 11 694.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

"Не буду деталізувати, але армія та силові структури – частина нашого суспільства з усіма його проблемами. У розрізі недбальства, безпечності, поганої керованості тощо", - зазначив він.

Матіос переконаний, що якби не рішення генерального прокурора Віталія Яреми створити військову прокуратуру в 14-му році, то керованість державою було б утрачено, процвітала б анархія зі зброєю в руках, а кількість злочинів та загиблих за відсутності контролю була б набагато більша.

"Така узагальнена статистика втрат ніким не була передбачена. Її за результатами даних ЄРДР складала тепер вже ліквідована військова прокуратура. У нас, у державі, яка воює, повністю зруйнована і не діє система військової юстиції. Ситуація взагалі не відповідає не тільки стандартам армій країн НАТО, а навіть конструкції північного противника", - наголосив він.

"Якщо ми хочемо мати боєздатну армію та силові структури, зменшити небойові втрати - треба негайно створювати систему військової юстиції. Армія виконує накази та статути, якщо є командування, військова прокуратура, військова поліція зі слідством та військові суди за прикладом Ізраїлю", - вважає Матіос.

За його словами, такі інституції захищені особливим статусом і гарантіями, реагують швидко, розуміють специфіку, і їх жодні озброєні люди та війна не залякають.

"Але замість реформи навіть те, що ми встигли побудувати, – військову прокуратуру, - ліквідували. Одного разу військову прокуратуру вже знищували у 2012. Війна 2014 довела її крайню необхідність", - підсумував Матіос.

Повний текст інтерв'ю з Анатолієм Матіосом читайте тут.

Топ коментарі
+10 Doctor Solt
Ясное дело, выгодней списать на не боевые.
показати весь коментар
10.01.2020 12:01
+8 ALEX SUROVV
П***дец. Чем дольше длится война тем меньшее количество погибших в етой войне оказывается. Власть заметает следы, что скоро окажется и войны небыло.
Ну да. Если взять например бойню под Иловайском то 2000 наших солдат было убито не в бою а просто расстреляны как курей то можно записать и в небоевые потери.
показати весь коментар
10.01.2020 12:05
+7 Злой Циниик
Ох как хочет на хлебную должность вернуться....
показати весь коментар
10.01.2020 12:18