Суд Швейцарії зобов'язав РФ виплатити понад $80 млн українським компаніям за збитки після окупації Криму

2096 12
Суд Швейцарії зобов'язав РФ виплатити понад $80 млн українським компаніям за збитки після окупації Криму

Федеральний суд Швейцарії відхилив апеляцію Росії на рішення арбітражу в Женеві, згідно з яким Росія має виплатити понад $80 млн як компенсацію за збитки внаслідок окупації Криму РФ, повідомляє швейцарський портал SWI swissinfo.ch.

"Федеральний суд Швейцарії залишив чинним рішення арбітражу в Женеві, який зобов'язав Росію виплатити 80 мільйонів швейцарських франків, або близько $82,1 млн, 12-ти українським компаніям як компенсацію за збитки, завдані їм внаслідок конфіскації їхніх активів у Криму після окупації півострова Росією навесні 2014 року", - йдеться в повідомленні, опублікованому ресурсом у п'ятницю, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Повідомляється, що два відповідні судові рішення були опубліковані в четвер - суд відхилив апеляції російської держави у зв'язку з рішеннями, ухваленими Міжнародним арбітражним судом у Женеві у квітні 2019 року. Наприклад, в одній з апеляцій Росія стверджувала, що женевський судовий орган не підходить для ухвалення рішення у цій справі, оскільки тим самим він визначає статус Криму. Також Москва назвала непридатними аргументи українських фірм, які стверджували, що вони в цьому випадку підпадають під дію Угоди між Урядом РФ і Кабінетом міністрів України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року. Згідно з цим документом, Україна і РФ не мають експропріювати інвестиції, вкладені інвесторами іншої країни, без своєчасної виплати справедливої ​​компенсації.

Ресурс зазначає, що в 2015 році до Постійної палати третейського суду в Гаазі за відшкодуванням збитків звернулися 12 українських компаній, зокрема "Укрнафта", що подала перший позов, та ще 11 українських підприємств, які подали другий позов. Частина цих компаній була раніше пов'язана з групою компаній Ігоря Коломойського. Палата призначила двох арбітрів, а ті обрали головою своєї групи Габріель Кауфманн-Колер із Женеви, тому розгляд перенесли до Швейцарії.

Топ коментарі
+3 Игорь Хирскл
А самой стране убытки не нанесли ? А ее гражданам,лишив их свободно посещать ? А миллионы детей,которые не смогли оздоровиться в детских лагерях ? Я могу еще 1000 томов написать убытков.
показати весь коментар
10.01.2020 15:54
+3 Sergey Bardo
это копейки
показати весь коментар
10.01.2020 15:58
+2 Антип61
Сумма подозрительно похожа на офигенно возросший товарооборот с Оманом, который отметил Бубочка на встрече с мужиком в чалме в оманском ресторане.
показати весь коментар
10.01.2020 16:07