Законопроєкт Зеленського про зміни Конституції щодо децентралізації не зміцнює права громад, - посольство Німеччини

1860 41
Законопроєкт Зеленського про зміни Конституції щодо децентралізації не зміцнює права громад, - посольство Німеччини

У посольстві Німеччини в Україні вважають, що законопроєкт про внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади не зміцнює права громад.

Про це йдеться в заяві посольства Німеччини в Україні, передає Цензор.НЕТ.

"Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проєкт не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість!" - йдеться в заяві.

13 грудня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт №2598 про внесення змін до Конституції України про децентралізацію влади. Законопроєкт пропонує ввести новий перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим. При цьому громада визначається як первинний суб'єкт місцевого самоврядування та юридична особа. Для адміністративного нагляду за дотриманням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування, координації діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади та здійснення нагляду за дотриманням ними Конституції та законів пропонується ввести інститут префектів. 18 грудня парламентський комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді включити до порядку денного сесії і направити до Конституційного суду законопроєкт №2598 про внесення змін до Конституції України про децентралізацію влади на предмет відповідності його статтям 157 і 158 Основного закону. 28 грудня Зеленський відкликав колишній і направив у Раду нову редакцію законопроєкту про внесення змін до Конституції країни щодо децентралізації влади.

Законопроєкт Зеленського про зміни Конституції щодо децентралізації не зміцнює права громад, - посольство Німеччини 01

Топ коментарі
+11 Alex Rud 242a485c
Европа прозрела уже от этого дауна, мы долго еще ждать будем?
показати весь коментар
15.01.2020 11:51
+10 Василь Довганенко 7230397a
Зє-йло зєлєним царьом мріє стати. Ну-ну.
показати весь коментар
15.01.2020 11:50
+10 Shuha
Зебилоиды, ой)
Посольство Германии, тоже Порохоботы?))) Тоже зарплаты получают шоколадками и тортиками от Рошен?)
Законопроект Зеленского об изменениях Конституции по децентрализации не укрепляет права громад, - посольство Германии
показати весь коментар
15.01.2020 12:00