Глава УГКЦ Святослав подякував головному рабину України Асману за ініціативу присвоєння Шептицькому звання "Праведник народів світу"

2242 14
Глава УГКЦ Святослав подякував головному рабину України Асману за ініціативу присвоєння Шептицькому звання "Праведник народів світу"

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук подякував головному рабину Києва та України Моше Реувену Асману за ініціативу про присвоєння митрополиту Андрею Шептицькому звання "Праведник народів світу".

Як передає Цензор.НЕТ, текст листа опинився в розпорядженні LB.ua.

"Висловлюю Вам щиру подяку за заклик до глави меморіального комплексу "Яд Вашем" Авнер Шалев відновити розгляд кандидатури Андрія Шептицького на присвоєння звання "Праведника народів світу" і Ваше таке глибоке розуміння ролі митрополита Андрея як "гіганта справжнього гуманізму і одного з найбільших українців XX століття", - сказано в листі.

Верховний архієпископ Києво-Галицький також подякував за визнання заслуги Шептицького і символічно висаджене дерево в його честь біля Центральної синагоги Бродського.

"Такі акти в дусі правди, любові і взаєморозуміння є хорошим продовженням науки й особистого прикладу великого гуманіста і друга єврейського народу Андрія Шептицького. Сподіваюся, що його особистість і особистий приклад у минулому стануть для нас, теперішніх, натхненням до ще більшого взаєморозуміння, взаємоповаги та активного підтвердження правди в наших діях у сучасному світі, в якому також багато непростих викликів", - зазначив глава УГКЦ.

Нагадаємо, в січні головний рабин України Моше Реувен Асман звернувся до голови правління меморіального комплексу Яд Вашем (Ізраїль) Авнер Шалев із проханням про присвоєння митрополиту Андрею Шептицькому почесного звання "Праведник народів світу".

Глава УГКЦ Святослав подякував головному рабину України Асману за ініціативу присвоєння Шептицькому звання Праведник народів світу 01

Топ коментарі
+13 Rostyslav Komarnytsky
Влад уа Андрей є праведником перед Господом і людьми незалежно від "Яд Вашем". І рятував він євреїв у часи Холокосту не до того, щоб здобути визнання. Цей муж виконував свою місію. І виконував її за переконанням і по совісті. І став хорошим прикладом для св'ященнослужителів.
показати весь коментар
12.02.2020 20:03
+9 One Reader
Мабуть треба було б пояснити за що «бандєрівцю» присвоїли таке звання. А ось за що:
«За різними даними, Андрій і Климент Шептицькі врятували від кількох сотень до кількох тисяч євреїв - їх переховували в монастирях та церквах, а потім переправляли закордон. Таким чином вдалось вижити і главі МЗС Польщі у 2005 році Адаму Даніелю Ротфельду.»
показати весь коментар
12.02.2020 20:02
+5 Rostyslav Komarnytsky
Папа Римський теж має титул Верзовний Архієпископ Рим-католицької церкви. Це - офіційний титул. Це теж як в "русском мірє"?
показати весь коментар
12.02.2020 20:05