В Європарламенті ініціюють створення "списку Савченко"

12085 46

Депутати Європейського парламенту проситимуть Верховного представника Євросоюзу із питань закордонних справ і політики безпеки Федеріку Могеріні ініціювати "список Савченко", який за зразком "списку Магнітського" буде накладати санкції на російських чиновників.

Як передає Цензор.НЕТ, про створення такого списку за зразком "списку Магнітського" (список причетних до смерті юриста Сергія Магнітського російських чиновників, на яких у США накладено санкції. - Ред.) депутат Європейського парламенту Петрас Ауштревичус заявив у понеділок, 7 березня, в інтерв'ю DW.

"У Європарламенті неодноразово ставилося питання створення "списку Надії Савченко". Я гадаю, ми дійшли тієї межі, коли повинні щось зробити. Я буду говорити з моїми колегами. Принаймні, ми знову напишемо лист верховній представниці Євросоюзу із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріці Могеріні, в якому попросимо ініціювати "список Савченко". Це може статися вже завтра ", - заявив він.

Також читайте: Україна закликала ЄС і США посилити тиск на Росію для звільнення Савченко, - Порошенко

За словами Ауштревичуса, депутати Європарламенту "демонструють солідарність з Надією Савченко і негативне ставлення до російської влади, яка принижує і піддає тортурам Надію". Він також запросив усіх приєднуватися до петиції, яка закликає до звільнення Надії Савченко.

Нагадаємо, що українська льотчиця Надія Савченко, суд над якою триває в Росії, 4 березня розпочала сухе голодування. Суд оголосив до 9 березня перерву в засіданнях у справі Савченко. Українка дала вказівку в своїй заяві доправити себе до суду на засідання 9 березня.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Історія Надії Савченко - це теперішня історія стародавнього протистояння Святого Георгія та імператора Діоклетіана, сили духу проти сили фізичної", - Саакашвілі