Рішення БПП про позбавлення депутатських мандатів Томенка і Фірсова - серйозний удар по парламентаризму та демократії в Україні, - Бутусов

41415 295

Прецедентів позбавлення мандата народного депутата за рішенням з'їзду всупереч волі депутата в Україні ще не було.

Про це у своєму блозі написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Блок Порошенка має намір подати заявку на членство в Європейській Народній Партії

"З'їзд ухвалив рішення про позбавлення депутатських мандатів народних депутатів Єгора Фірсова та Миколи Томенка, обраних за партійним списком. Прецедентів позбавлення мандата народного депутата за рішенням з'їзду всупереч волі депутата в Україні ще не було. І ось чому - голосуючи за партійний список, виборці голосують не просто за бренд і назву партії, не просто за першу п'ятірку - а за кожного депутата в партійному списку. Кожне ім'я вносить свій вклад у результат голосування. Кожен додає голосів. Тож позбавляти повноважень депутата - означає визнати, що ті, хто за цього депутата голосував, - обдурені, їхні інтереси порушені", - написав він.

"Депутати - це не речі. Вони не належать партії. Депутат складає присягу народу України! Дивно, що з'їзд БПП не знає цих прописних істин ...", - зазначив Бутусов.


Читайте також: Позбавлення мене мандата - це розправа тих людей, які контролюють фракцію "Блок Порошенка", - Фірсов

"Якщо Вищий адмінсуд ухвалить неконституційне рішення з'їзду БПП, то буде "убита" самостійність і незалежність народних депутатів від партійного керівництва. Будь-яка людина зі своєю думкою, яка не є бажаною більшості партії, буде тепер у будь-який момент "викинута" із парламенту, якщо її думка не буде влаштовувати очільників партійної більшості. Якщо суд позбавить Фірсова мандата, то хто буде наступним? У такому разі не можна скасовувати мажоритарну систему - бо диктатура партійних босів знищить парламентаризм", - резюмував журналіст.