Цензор.НЕТ

02.04.16 09:39

Загроза ядерного тероризму зростає і залишається головною проблемою для сучасного світу, - підсумкова заява саміту у Вашингтоні

Минулий саміт у Вашингтоні був останнім. Надалі ключова відповідальність у посиленні архітектури міжнародної ядерної безпеки переходить до МАГАТЕ.

Загроза ядерного тероризму зростає і залишається головною проблемою для сучасного світу. Про це йдеться в спільній заяві учасників саміту з ядерної безпеки, що пройшов у столиці США, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Загроза ядерного і радіоактивного тероризму залишається однією з головних для міжнародної безпеки, вона постійно зростає", - йдеться в заяві.

У документі зазначається: "Для запобігання потрапляння ядерних та інших радіоактивних матеріалів у руки недержавних структур, які можуть використовувати їх у зловмисних цілях, має бути виконана ще велика робота".

У ньому також зазначено, що для цього необхідне широке міжнародне співробітництво і обмін інформацією.

Читайте також: Порошенко обговорив із міністром фінансів США Лью хід реформ в Україні. ФОТО

Разом з тим, в заяві визнається право країн на розвиток мирних ядерних програм при строгому дотриманні принципів нерозповсюдження ядерної зброї.

У ній вказується, що минулий саміт був останнім, надалі "ключова відповідальність і центральна роль у посиленні архітектури міжнародної ядерної безпеки" переходить до МАГАТЕ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики