Цензор.НЕТ

02.04.16 11:44

У списках переселенців, які отримують пенсію в Україні, до 60% "віртуальних" осіб, - "Дзеркало тижня"

У списках переселенців, які отримують українську пенсію, - 50-60% "віртуальних" осіб.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише Інна Ведернікова в статті для ZN.UA.

Вона описує схему, по якій зловмисники з окупованих територій можуть отримувати виплати з українського бюджету на "віртуальних" громадян.

Автор зазначає, що електронна база пенсіонерів знаходиться в Пенсійному фонді. Там же вони свого часу ставали на облік. Туди ж пред'являли оригінали документів, залишаючи копії.

"Регіональні відділення Пенсійного фонду розташовані в кожній з областей України, в т.ч. на території Донецької та Луганської областей. Внаслідок відомих подій вони виявилися розділені на підконтрольну Україні частину і непідконтрольну. Так само розділилися і відділення Пенсійного фонду. Тобто частина з них залишилися на окупованій території. Разом з копіями документів і базою. Ось до неї, до інформаційної бази ПФ, за інформацією надійних джерел, "мінсоц" "ДНР" - "ЛНР" має доступ до цього часу. Створити свою "республікам" бракує ресурсів і, як з'ясувалося, необхідності. Що це означає? Це означає, що довірена людина, наприклад, "міністра соцполітики" "ЛНР "Світлани Малахової (екс-співробітниця Луганської обладміністрації з багаторічним стажем), весь цей час могла спокійно штампувати "пакети переселенців" на підконтрольній Україні території", - йдеться в статті.

Читайте також: "Поліція почала реєструвати абсолютно всі звернення", - Деканоідзе про зростання статистики злочинів

Як пише Ведернікова, банк ці документи візьме, та ще "подякує". "Яка різниця, з кого відсотки мати і кому картки оготівковувати? Оформить навіть без липового доручення. Про це свідчить недавній показовий випадок в одному з банків, де менеджер був спійманий на оформленні 100 (!) банківських карток. Із використанням копій документів. Звичайно ж, громадян похилого віку, які залишилися на окупованих територіях, і які, зважаючи на своє здоров'я, фінансовий стан, освіту, а також місце проживання (села й селища), опинилися на гачку пенсійної мафії "республік". Багатьох із них фраза "сотника", відповідального за конкретний населений пункт: "Сиди й мовчи, а то перестанеш отримувати російську пенсію", - паралізує. Так і сидять люди. У "ДНР" - схема така сама. І нова в.о. "міністра соцполітики" пані Толстикіна, за бажання, теж швидко її освоїть", - йдеться в статті.

"Можна тільки здогадуватися про масштаби такого вимивання коштів із українського бюджету. Обізнані люди наполягають на, як мінімум, 50-60% "віртуалів" у списках переселенців-пенсіонерів. Це 600-700 тис., чи не так? Усього, при мінімальній пенсії 1074 грн, маємо понад 700 млн щомісячного доходу. На рік - 9 млрд!" - зазначає автор.

Також читайте: Якби Україна не позбулася високозбагаченого урану, ситуація на Донбасі була б ще небезпечнішою, - Обама

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики