Цензор.НЕТ

03.04.16 18:09

"Провокуючи конфлікт, Росія має за мету відразу кілька стратегічних цілей", - Саакашвілі про загострення у Нагірному Карабасі

Загострення ситуації у Нагірному Карабасі, де Вірменія й Азербайджан перейшли до інтенсивного збройного протистояння, спровокувала Росія.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив голова Одеської обладміністрації, екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook.

"У зв'язку із загостренням азербайджано-вірменського конфлікту моя позиція наступна: конфлікт зараз невигідний ні Вірменії, ні Азербайджану. Те, що сталося кілька днів тому, дуже схоже на путінську провокацію проти Азербайджану і Туреччини, а також шкодить Вірменії. Причому Москва до такого розвитку подій готується давно. Росія давно й інтенсивно озброює обидві сторони, а останніми роками у терміновому порядку побудувала дорогу чисто військового призначення з Дагестану до Грузії, яка одночасно є шляхом для найшвидшого вторгнення в Азербайджан", - пише політик.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Почалася війна між Вірменією і Азербайджаном: йдуть важкі бої в Карабасі

"Провокуючи конфлікт, Росія має за мету відразу кілька стратегічних цілей: отримує привід для вторгнення і відторгнення території, якою проходять нафто- і газопроводи Азербайджану (досить згадати, що саме ними і здійснювали росіяни ракетні удари в 2008 році - так само, як і акти саботажу тоді ж на території Туреччини). Таким чином, Європа може втратити альтернативне джерело енергоносіїв з Азербайджану і Туркменістану. Уряд Ільхама Алієва, який завжди проводив незалежний курс, може бути поставлено у вкрай складне становище", - зазначає Саакашвілі.

"Напередодні грузинських парламентських виборів, на яких станом на сьогодні проросійський Іванішвілі неминуче програє, Грузія опиниться під ударом, а Туреччина, яку Путін поклявся покарати, вимушено втягується у війну на два фронти", - підкреслює він.

"У цій ситуації всім лідерам слід проявити крайню обережність і - наскільки це можливо - стриманість, що, як я знаю, дуже важко в такій ситуації. Як завжди, ми маємо справу зі сценарієм, коли Путін довго готується, а Захід захоплений зненацька. І все ж ми повинні дочекатися моменту в не такому далекому майбутньому, коли Путін неминуче ослабне, і використовувати можливість домовитися з усіх регіональних конфліктів - в інтересах і Азербайджану, і Вірменії, і Грузії", - заявив голова Одеської ОДА.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики