Цензор.НЕТ

15.04.16 13:05

Польща виступає за поглиблення співпраці України і НАТО. Ми маємо намір відстоювати цю позицію, - Дуда на зустрічі з Турчиновим

14 квітня в рамках візиту до Республіки Польща Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов зустрівся з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

Олександр Турчинов висловив співчуття польському народу у зв'язку з річницею трагедії під Смоленськом, під час якої загинув президент Польщі Лех Качинський, його дружина і 95 членів польської делегації, яка летіла на заходи, присвячені річниці Катинського злочину, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі РНБО.


турчинов дуда

Секретар РНБО також зазначив, що його візит почався в день, коли відзначається 1050 років з дня хрещення Польщі. "Християнська віра - це важливий фактор єднання наших народів", - сказав він, подякувавши польській стороні за допомогу в лікуванні та реабілітації українських військових - учасників АТО.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили питання інтенсифікації українсько-польських відносин і розвитку стратегічного партнерства між двома країнами. У цьому контексті Олександр Турчинов подякував Анджею Дуді за запрошення Президенту України в липні цього року взяти участь у саміті НАТО у Варшаві.

Секретар РНБО зазначив, що євроатлантична інтеграція - "для нас стратегічне завдання, і тому важливо, що напередодні саміту відбудеться засідання робочої групи Україна-НАТО, де, зокрема, планується презентація Державної програми розвитку Збройних сил України до 2020 року".

Олександр Турчинов звернувся до Президента Польщі з проханням про підтримку рішення ЄС про надання Україні безвізового режиму, а також поінформував про формування нового уряду та обрання нового керівництва парламенту нашої держави.

"Підтримана парламентом програма діяльності нового уряду є ще одним підтвердженням продовження євроінтеграційного курсу України та шляху реформ, що почався після Революції гідності", - повідомив він.

турчинов дуда
У свою чергу, Анджей Дуда під час зустрічі наголосив, що "Польща була і є союзником України". "Ми послідовно засуджуємо російську агресію і підтримуємо продовження санкцій проти Росії до повного звільнення окупованих територій", - зазначив Президент Польщі.

У цьому контексті Секретар РНБО наголосив на важливості продовження дії введених Європейським Союзом санкцій проти Росії. "Будь-яке ослаблення санкцій буде свідчити про легалізацію агресії РФ і визнання світовою спільнотою силової зміни кордонів, встановлених після Другої світової війни. Це остаточно зруйнує систему колективної безпеки в Європі, яка вимагає серйозного реформування і наповнення реальним змістом", - резюмував Олександр Турчинов.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики