Цензор.НЕТ

03.05.16 19:06

У Білорусі вимагають визнати путінських байкерів екстремістською організацією

3 травня голова Партії Білоруський Народний Фронт Олексій Янукевич направив до Генеральної прокуратури заяву з вимогою визнати російський байкерський клуб "Нічні вовки" екстремістською організацією.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Білоруський партизан.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Байкерів - друзів Путіна не пустили до Польщі. ФОТОрепортаж

Підставою для заяви стали недавні скандальні висловлювання лідера московських "нічних вовків" Олександра Залдостанова. 30 квітня, перебуваючи у Білорусі, цей громадянин Росії заявив: "Білорусь - це Росія".

Голова Партії БНФ просить Генерального прокурора на виконання закону "Про протидію екстремізму" звернутися до Верховного суду з заявою про визнання "нічних вовків" екстремістською організацією та заборонити їхню діяльність на території Білорусі.

Олексій Янукевич так пояснив своє звернення до прокуратури:

"Нахабна заява Залдостанова явно спрямована на невизнання Республіки Білорусь як незалежної держави і має на меті підрив територіальної цілісності нашої держави. Законодавство про боротьбу з екстремізмом, яке саме недавно було значно вдосконалене, має на меті боротьбу саме з подібними погрозами і закликами. У наших державних структур тепер є прекрасна можливість продемонструвати, що нові законодавчі норми щодо протидії екстремізму насправді використовуватимуться відповідно до декларованих цілей захисту національної безпеки та територіальної цілісності Білорусі. Ми звертаємо увагу прокуратури не тільки на сам зміст заяви, але і на те, що вона була зроблена керівником організації, яка активно та дієво підтримувала сепаратизм в Україні, а тепер створила кілька відділень у Білорусі (є як зареєстровані організації, так і незареєстрованої філії)", - сказав Олексій Янукевич.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Главу латвійських "Нічних вовків" депортували з Латвії

Лідер БНФ підкреслив, що заяви Залдостанова можуть бути свідченням створення ідеологічного фундаменту для підготовки гібридної війни проти Білорусі.

Відповідно до Закону Республіки Білорусь "Про протидію екстремізму" екстремізмом визнаються публічні заклики до діяльності та дій з насильницької зміни конституційного ладу та (або) територіальної цілісності Республіки Білорусь. Повноваження звернення із заявою до Верховного суду про визнання білоруської або іноземної організації екстремістською наділені Генеральному прокурору Республіки Білорусь.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики