Цензор.НЕТ

27.05.16 09:37

Депутат-мільйонер Сольвар отримав державну компенсацію на житло, - "Главком"

За даними податкової декларації народного депутата Руслана Сольвара, опублікованої на сайті Верховної ради, в 2015 році він заробив 77 тис. грн. Щомісячний дохід народного обранця становить всього 6,5 тис. грн. Це - майже в 5 разів менше, ніж за підсумками 2014 року, коли Сольвар із сім'єю задекларували близько 380 тис. грн.

Як повідомляє "Главком", згідно з декларацією за 2015 рік, у Руслана Сольвара немає жодного квадратного метра нерухомості, і торік він увійшов до списку народних депутатів, які отримали компенсацію на оренду житла.

При цьому на найближчих родичів оформлено понад десяток об'єктів елітної нерухомості. Його мама - Марія Володимирівна Сольвар - шкільна вчителька, яка володіє п'ятьма квартирами в столиці й двома котеджами в передмісті. Тільки одна квартира в ЖК "Да Вінчі" на вул. Олеся Гончара площею 130 кв. м. коштує понад 400 тис. доларів. Їй же належать й елітні апартаменти над Печерськими пагорбами в ЖК "Тріумф" по вул. Звіринецької. Вартість такого житла площею 201 кв.м. може перевищувати мільйон доларів, повідомляє "Главком".

На родичів екс-дружини Руслана Сольвара, з якою він розлучився восени 2015 року, оформлено кілька квартир в згаданих вище будинках на вулиці Івана Кудрі. Тут же базуються і всі компанії народного депутата - ТОВ "Укрзернотранс-К", ТОВ "Метрудтранс" і ТОВ "Автокар-777". Сумарно в будинках на вулиці Івана Кудрі рідні нардепа належить 9 приміщень площею майже 500 кв.м. й оціночною вартістю до мільйона доларів.

Сам народний депутат їздить з особистим водієм на елітному мікроавтобусі "Шевроле Експрес" ціною понад 40 тис. доларів, повідомляє "Главком". Крім дорогого автомобіля, в кишені депутата не найдешевший мобільний телефон вартістю понад 50 тис. грн. Активісти громадського руху "СТОП-Корупція" нарахували в екс-регіонала-перебіжчика нелегальні статки в розмірі 50 млн доларів і щорічний корупційний дохід у розмірі 2 млн доларів. За інформацією ЗМІ, дані розслідування зацікавили Національне антикорупційне бюро.

Читайте також: "Це інформація з обмеженим доступом", - СБУ відмовилася розповісти, скільком нардепам надає охорону

На це звинуваченн Руслан Сольвар відповів так:

Отже, все по порядку.

1.В питанні отримання державної компенсації за житло немає жодної сенсації. Вона нараховується автоматично відповідно до ст. 35 Закону України "Про статус народного депутата України". Ще в грудні минулого року її отримали 177 нардепів, в тому числі 6 офіційних мільйонерів, однак низка ЗМІ приділяє надмірну увагу саме моєму випадку. Хочу наголосити: я не вимагав у держави цих коштів, не писав ніяких заяв на відшкодування і т.д. Понад те, враховуючи резонанс довкола цієї ситуації, готовий написати заяву про відмову від компенсації в подальшому.

2.Щодо нерухомості, яка перебуває у власності членів моєї родини, то ні для кого не секрет, що я прийшов у парламент з бізнесу. Отримуючи прибуток з підприємницької діяльності, я завжди декларував свої доходи і продовжую цю практику нині. Ні я, ні мої рідні не приховували і не приховують інформацію про свою власність, всі дані є у відкритих реєстрах, з усього майна сплачуються податки, все відкрито і офіційно. Тому ніхто нічого не ховав, як пишуть окремі видання, тут немає жодних таємниць. Крім того, якщо ви поглянете на офіційні документи з реєстрів, то переконаєтесь, що більшість об'єктів нерухомості була придбана ще до того, як я став народним депутатом.

3.З приводу моїх нелегальних статків "у 50 млн. доларів і щорічний корупційних дохід в розмірі 2 млн. доларів", які нібито "нарахували активісти громадського руху "СТОП-корупція", то публічно заявляю, що це відверта брехня. Інформація просто вигадана, як і прив'язка до розслідування активістів "СТОП-корупції". На підтвердження моїх слів маю офіційну заяву представників даної організації:Це заява із офіційної сторінки "СТОП-корупції" в соцмережі. Якщо необхідно пред'явити її в документально завіреній формі, я готовий це зробити.

4.Нарешті, стосовно неприємного епітету "екс-регіонал-перебіжчик". Повідомляю, що ніколи не був членом Партії Регіонів і не працював на режим Януковича. Моя політична кар'єра розпочалася в "УДАРі", який сьогодні розчинився в БПП. Намагання ж приписати мені регіоналівське минуле - не що інше, як спроба написати брудну політичну біографію.

У підсумку хочу сказати, що останнім часом через авторитетні вітчизняні ЗМІ проти мене ведеться інтенсивна інформаційна кампанія з використанням завідомо неправдивої інформації та за допомогою відвертої маніпуляції фактами. Враховуючи це, закликаю ініціаторів кампанії припинити генерувати брехню і поширювати її в медіапросторі.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики