Цензор.НЕТ

27.06.16 12:24

Лук'янівське СІЗО готується до продажу, - Мін'юст

Головний київський слідчий ізолятор хочуть продати. Уряд розраховує, що в обмін на земельну ділянку в центрі Києва, де зараз розташована установа, інвестор побудує новий сучасний комплекс попереднього ув'язнення.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням DW.

Мін'юст хоче продати Лук'янівське СІЗО, але на принципах державно-приватного партнерства. У рамках такого партнерства приватний інвестор повинен побудувати новий пенітенціарний комплекс на виділеній для цього ділянці за межами Києва або у віддалених районах міста, зазначають у відомстві. "Після завершення будівництва й перенесення Лук'янівського СІЗО в новий комплекс за містом такий приватний інвестор отримав би в приватну власність земельну ділянку й нерухоме майно, що розташоване на ньому, в рахунок погашення заборгованості за витрачені кошти для будівництва нового СІЗО", - пояснила заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

Читайте також: Законом Савченко вже скористалися близько шести тисяч засуджених, - Петренко

За її словами, зараз готується оцінка майнового комплексу та земельної ділянки незалежним міжнародним оцінювачем, висновок якого буде визнано західними банками. Також Мін'юст шукає проект будівництва пенітенціарного закладу, який був успішно реалізований і запущений в експлуатацію протягом останніх десяти років у країнах ЄС, щоб аналогічний проект можна було відтворити і в Україні. Фінансисти зараз розраховують хоча б попередній кошторис будівництва нового закладу київського СІЗО. "Все буде відбуватися лише шляхом проведення відкритого конкурсу та відкритого відбору", - зазначає Севостьянова.

Поки що невідомо, на яких умовах інвестор отримає землю і комплекс будівель СІЗО і чи дозволять йому знести їх. За словами Наталії Севостьянової, поки що Мін'юст чекає висновку Міністерства культури про історичну цінність будівель СІЗО. Втім, на думку дослідника київської старовини Михайла Кальницького, принаймні один, найстаріший корпус "Лук'янівки" - тюремний замок - варто зберегти і створити там музейно-туристичний комплекс.

Також читайте: Україна та ООН домовилися про створення спільної групи з моніторингу СІЗО, - Грицак

Якщо проект з продажу СІЗО спрацює в Києві, то подібне приватно-державне партнерство для винесення СІЗО за межі міста спробують повторити у Львові і Харкові, зазначають у Мін'юсті. Усього в Україні діють 144 ізолятори тимчасового тримання.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики