Цензор.НЕТ

09.07.16 18:38

Жест Порошенко - це крок до примирення, - канцелярія Дуди про візит президента України до пам'ятника жертвам Волинської трагедії

Міністр у Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський прокоментував візит Порошенка до пам'ятника жертвам Волинської трагедії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польща.

Дивіться також: Порошенко у Варшаві поклав квіти до пам'ятника жертв Волинської трагедії. ФОТОрепортаж

"Президент Дуда високо оцінив вчорашній жест президента Порошенка, те, що він вшанувава пам'ять жертв Волинського злочину. Це був важливий крок на шляху до примирення в дискусії щодо цих трагічних подій", - заявив міністр у Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський на прес-конференції 9 липня.

Читайте також: Сейм Польщі не розглядатиме постанову щодо українсько-польських відносин часів Другої світової до саміту НАТО, - Парубій

Нагадаємо, розбіжності України і Польщі виникають через ставлення до трагічних подій на Волині та Східній Галичині в 1943-1944 роках. У кінці 1990-х років створено спільну комісію польських і українських істориків для вивчення цих подій. Робота комісії показала наявність очевидних відмінностей у трактуванні подій польськими істориками та низкою українських. Українські дослідники відзначають, що Волинська трагедія була наслідком війни Армії Крайової з УПА, в якій брало участь і цивільне населення. При цьому польська сторона також вдавалася до репресій проти цивільного українського населення: кількість жертв з українкого боку оцінюється в 10-20 тиc. осіб.

У грудні 2014 року президент України Петро Порошенко під час свого виступу перед депутатами парламенту Польщі вибачився за події на Волині, але не давав їм якоїсь характеристики. Він закликав "не будувати політику на могилах".

14 липня 2013 року в Луцьку після молебню за загиблими під час Волинський трагедії в президента Польщі Броніслава Коморовського кинули яйцем.

У 2013 році польський Сейм прийняв стриману версію "Волинської резолюції" з формулюванням "етнічна чистка з ознаками геноциду".

Після чергових виборів у Польщі більшість у парламенті отримали праві партії, які знову порушили питання Волинської трагедії. Зокрема, в Сеймі зареєстровано згаданий законопроект про визнання акцій УПА проти поляків на Волині геноцидом.

Це ще більше розпалює ситуацію, оскільки питання Волині-43 порушено напередодні саміту НАТО, який пройде у Варшаві.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та маршалок Сейму Польщі Марек Кухчіньський під час зустрічі в неділю домовилися про те, що до саміту НАТО у Варшаві нижня палата польського парламенту не буде голосувати за будь-які постанови щодо питань українсько-польських відносин у Другій світовій війні.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики